Важливо

Кропивничани голосували за зміну назви вулиці Дворцової

© Олександра Сухенко

Сьогодні, 15 січня, у міській раді оголосили результати третьої публічної консультації щодо зміни назви вулиці Дворцової у Кропивницькому. Опитувані могли вибрати серед двох нових варіантів, чи проголосувати за збереження існуючої назви.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

Опитування тривало з 18 по 28 грудня минулого року. У містян запитували: Чи варто перейменувати (змінити назву) вул. Дворцова у Кропивницькому?

Варіанти відповідей, з яких пропонувалось обрати:

  1. Так. На назву “Театральна”.
  2. Так. На назву «Мистецька».
  3. Ні. Залишити назву «Дворцова».

“Мешканці міста мали можливість висловити свою думку щодо назви однієї з центральних вулиць обласного центру за допомогою електронного ресурсу “Ваша думка” або смс-повідомлення, а також на офіційному веб-сайті міської ради у рубриці “Публічна консультація”, – повідомив регіональний координатор “Активної Громади Кіровоградщини” Анатолій Стоян. – У третій публічній консультації участь взяли 355 осіб”.

Отже, за результатами голосування:

  • 44% (155 голосів) за назву вулиці “Театральна”;
  • 40% (143 голоса) залишити назву вулиці “Дворцова”;
  • 16% (57 голосів) за назву вулиці “Мистецька”.

Опитування проводилося в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Нагадаємо, міська топонімічна комісія вирішила на своєму наступному засіданні розглянути питання перейменування вулиці Дворцової.

Ініціаторкою перейменування стала філологиня ЦДПУ імені Вінниченка Світлана Ковтюх. Більшість членів комісії визнали, що назва Дворцова не відповідає чинним нормам української мови.

Як пише Світлана Ковтюх на своїй сторінці у Facebook, “Дворцова” – це суржикове слово.

Відзначимо, у Кропивницькому також реєстрували петицію з проханням “Перейменувати вулицю Дворцову на вулицю Сергія Бабкіна”. Достатню кількість підписів петиція не зібрала.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар