Фотоекспедиція проекту “Обличчя нових громад” продовжує ловити миттєвості життя людей, які живуть у громадах, змінюють їх і розвивають. Цього літа фотограф Владислав Содель відвідав 10 громад, серед яких опинилася і Маловисківська, і з кожної з них привіз колекцію емоційних, художніх світлин. Головною метою експедиції було зафіксувати буденні миттєвості людей, які живуть у громаді і власною щоденною працею змінюють її на краще.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на портал Український кризовий медіа-центр.
У Маловисківській ОТГ сьогодні – спекотний день. Дорослі займаються звичними справами, йдуть центром міста на роботу, на ринок. Діти – на міському пляжі і їм можна тільки позаздрити.
Це громада – багата на красиві ландшафти. Багато води – що для степу за щастя. А в заплавах і чаплі, і лелеки, і качок різних безліч. А бачили б ви городину на березі річки Мала Вись в цей посушливий рік.
Якщо громаді вдасться відремонтувати дороги і міжміські, і внутрішні, то плани з розвитку туризму можуть бути втілені.
Чого варто побачити на власні очі жнива. А ще дізнатись, що стерня з ячменю – м’яка, як шовк, а пшеничною можна пробити взуття. Цей степ широкий та вільний.
А історії громади тут фільмують дрони… Це молодіжний парламент допоміг керівнику гуртка робототехніки Сергію Кравченку підготуватися до показових виступів на відкритті літнього табору в Оникеєво. А відео про Виску, які знімає Віктор Перебийніс з дрону, на YouTube дивляться тисячі.
текст та фото – Програма DOBRE
Нагадаємо, на Кіровоградщину приїхали представники Дніпровського офісу Програми DOBRE, які презентувати результати оцінки спроможності місцевої влади та вручити головам громад-партнерів протоколи про співпрацю. Серед них – Мала Виска.
Крім того, у місті Мала Виска відбувся молодіжний Meetup об‘єднаних територіальних громад Кіровоградщини – Маловисківської, Бобринецької та Новоукраїнської. Це подія, яку можна описати чотирма словами: роби, вчись, ділись, змінюй. Її завдання – надати людям прості і зрозумілі інструменти для вирішення певного питання.
Як зробити невеличке місто впізнаваним, показати його принади місцевим мешканцям, з допомогою сучасних технологій зафіксувати історію краю – у Малій Висці на Кіровоградщині почали розробку брендбуку. Наразі вже створили пілотний проект, який винесли на обговорення місцевих мешканців, і після остаточного “відшліфування” матеріалів Мала Виска матиме власну візуальну ідентифікацію.
Також проект Маловискіської ОТГ «Місток між авіаційним минулим та майбутнім Малої Виски» увійшов у двадцятку найкращих проектів України і був презентований під час фінального захисту конкурсу «Малі міста – великі враження», що відбувся у Міністерстві культури.