Важливо

Близько сотні містян прийшли на акцію “Україна – не живодерня” у Кропивницькому

Сьогодні, 20 липня, на площі Героїв Майдану у Кропивницькому відбулася всеукраїнська акція проти вбивства тварин «Україна – не живодерня». Небайдужі містяни підписали звернення до Президента України Петра Порошенка з вимогою врегулювати питання, пов’язані з тваринами.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

“В Україні фактично не відбувається пропаганди гуманного поводження із тваринами, у нас не будуються центри допомоги безпритульним тваринам та фактично не забороняється знущання над ними. Сьогодні і Кропивницькій підтримує всеукраїнську ініціативу допомоги знедоленим тваринам”, – зазначила координатор заходу Олена Данилишин.

1

Майже сотня кропивничан прийшли підтримати сьогоднішню акцію. Люди принесли плакати з написами “Нікому захистити їх окрім нас”, “Із жорстокості до тварин починаються знущання над людьми”, “Україна – не шкуродерня”. Також небайдужі громадяни прийшли зі своїми домашніми улюбленцями.

“Я працюю у “швидкій” і покусаних безхатніми собаками людей ми зустрічаємо вкрай рідко, – говорить працівник швидкої допомоги у Кропивницькому Володимир Черновський. – Так чому тоді є така ненависть до безпритульних знедолених псів, коли небезпека така мала”?

2

Організатором всеукраїнської акції, яка одночасно відбувалася в різних містах, є ГО “UAnimals”. Окрім Кропивницького, мітинги відбулися у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові , Вінниці, Миколаєві, Івано – Франківську, Рівному, Сумах, Житомирі, Черкасах, Кривому Розі, Запоріжжі, Полтаві та Охтирці. Поштовхом для акції стало масове вбивство собак у Миколаєві. На місцевому КП “Центр захисту тварин” вбили близько сотні псів.

До Президента України активісти висунули наступні вимоги:

  1. Внести у Верховну Раду України законопроект щодо коплексного врегулювання питань, пов’язаних із тваринами (з урахуванням пропозицій зоозахисної спільноти);
  2. Запровадити повну заборону на вбивства тварин при регулюванні їх чисельності та заборону на використання тварин у видовищних заходах (цирках, шапіто, дельфінаріях тощо) та на мисливських випробувальних станціях;
  3. Забезпечити виконання чинного законодавства в сфері поводження з тваринами.
  4. Доручити Кабінету Міністрів розробити та запровадити механізм централізованого комплексного вирішення питань, пов’язаних з тваринами, що базується на принципах гуманності та загальнолюдських цінностей. Окремими пунктом активісти закликали Главу держави взяти під особистий контроль притягнення до відповідальності та покарання посадових осіб Миколаєва, де за ніч у комунальному притулку позбавили життя сім десятків собак.

3

4

5

6

7

8

9

Нагадаємо, 8 липня, на вулиці Полтавській у Кропивницькому знайшли тіла цуценят зі здертою шкірою та відрізаними головами. За фактом жорстокого поводження з тваринами кропивницька поліція розпочала кримінальне провадження.

У Кропивницькому також мали місце випадки масового отруєння безпритульних собак. За підрахунками зоозахисників, лише станом на початок червня у місті отруїли близько 200 псів. Щоранку чи не в усіх районах люди знаходять нові трупи. Кажуть, догхантери ховають отруту в ковбасі та хлібі – від неї гинуть і домашні улюбленці.

Так, 18 червня, у центрі Кропивницького знайшли п’ять трупів собак. Ще одна билася в судомах – її не встигли врятувати. 22 та 26 червня це повторилося знову – отруїли тварин у центрі міста та на Новомиколаївці. У подальші дні собак труїли на вул. Попова і біля “старого” автовокзалу.

Загалом, отруєння ставалися фактично у всіх районах Кропивницького. Нелюди підкладають у їжу протитуберкульозний препарат від якого собаки помирають у страшенних муках.

Поліція вже зареєструвала 5 кримінальних проваджень щодо отруєння безпритульних тварин. А міський голова Кропивницького Андрій Райкович  доручив управлінню охорони здоров’я невідкладно звернутися до керівників аптечних закладів у місті і попередити їх про можливість використання певних медичних препаратів для знищення тварин, закликати їх посилити увагу, щоб ускладнити злочинцям доступ до отрути.

Згодом кропивницькі зоозахисники з організацій “Бім” та “Щасливий пес” оголосили грошову винагороду за затримання на гарячому нелюдів, які масово труять собак.

4 липня поліцейські за допомоги волонтерів та громадськості встановили особу жінки, яка може бути причетною до отруєння собак. Нею виявилася 46-річна, непрацююча та не судима мешканка обласного центру.

А 8 липня, на вулиці Полтавській у Кропивницькому знайшли тіла цуценят зі здертою шкірою та відрізаними головами.

Вже 13 липня секретар міської ради Андрій Табалов зустрівся з громадськими активістами, які опікуються безпритульними тваринами. Метою зустрічі стало обговорення можливості створення міні-притулку для собак.

На своїх сторінках у соцмережі Facebook волонтери поширюють інформацію про те, як можна врятувати тварину, якщо вона з’їла отруту.

Сторінку зоозахисної організації “БІМ” у соцмережі Facebook шукайте за посиланням.

Сторінку ГО “Щасливий Пес” у соцмережі Facebook шукайте за посиланням.


Злата Нянько для Першої електронної газети

Поширити:

Залишити коментар:

коментар