Важливо

Наступного тижня у Кропивницькому оберуть кращі проекти реконструкції площі Героїв Майдану

Представлені на конкурс 14 проектів пам’ятника Героям Майдану, який буде встановлено на одноіменній площі Кропивницького, розглянули члени журі конкурсу на кращу пропозицію оновлення громадського простору площі Героїв Майдану з меморіалізацією подій Революції Гідності. Після ознайомлення з усіма варіантами, члени комісію вирішили зібратися наступного четверга, аби визначити кращі проекти.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

Детально ознайомившись із кожною пропозицією, учасників конкурсу визначили всі позитивні та недоречні деталі проектів, їхню відповідність запропонованим умовам конкурсу. Також була висловлена пропозиція не шукати кращу з усіх представлених ідей, а створити робочу групу, яка б на основі декількох проектів розробила б єдиний в оновленому спільному варіанті.

Голова журі заступник міського голови Олександр Грабенко висловив і свою власну думку щодо проекту, який йому сподобався, в той час, як деякі члени журі запропонували відразу відхилити ті роботи, які, на їхню думку, не відповідали умовам конкурсу, не несли життєстверджувальної ідеї, перегукувались з уже існуючими у місті пам’ятниками тощо. Інші зауважували, що не можна керуватись у своїх висновках такою термінологією, як «не відповідає» або «не допущений». Мовляв, на якій підставі? У кожного автора є власне бачення майбутньої скульптурної пропозиції, облаштування відкритого громадського простору площі.

Щоб уникнути суперечки, Олександр Грабенко запропонував юридично обґрунтувати вимоги, на підставі, яких можна буде відхиляти надані на конкурс проекти, а через тиждень зібратись знову, щоб з різноманіття проектних пропозицій, обрати 2-3, і з них потім обирати найкращу. Члени журі з такою постановкою питання погодились.

Тож, наступного четверга, вони зберуться знову, щоб прийняти остаточне рішення.


Нагадаємо, на початку листопада 2016 року заступниця міського голови Кропивницького Наталя Дзюба на нараді з активістами Євромайдану озвучила думку, що пам’ятник Героям Революції гідності варто спорудити на Фортечних Валах. Цю ідею активісти сприйняли різко негативно.

Згодом активісти Євромайдану оприлюднили публічне звернення до очільника облдержадміністрації Сергія Кузьменка та міського голови Кропивницького Андрія Райковича. На думку євромайданівців, пам’ятний знак Героям Майдану має бути споруджений саме на площі Героїв Майдану, де відбувалися події Революції у нашому місті.

29 листопада 2016-го у міській раді Кропивницького відбулось друге засідання „круглого столу” щодо визначення концепції реконструкції площі Героїв Майдану та пам‘ятного знаку. Активісти та фахівці зійшлися на тому, що варто починати працювати над створенням конкретного переліку умов майбутнього конкурсу проектів реконструкції центральної площі та створення пам‘ятника Героям Майдану.

15 лютого 2017-го відбулася робоча зустpіч начальника управління містобудування та архітектури Вадима Мездріна з пpедставниками ініціативної гpупи щодo ствоpення пам’ятного знаку Геpоям Майдaну. Учасники зустрічі визначилися, що у Кропивницькому буде встановлюватися саме “пам’ятний знак”, а не “пам’ятник”. Вадим Мездрін зауважив, що для встановлення пам’ятника передбачена достатньо складна процедура погоджень, необхідно отримати велику кількість дозволів, що може затягнутись у часі на цілий рік, а конкурс на пам’ятний знак триватиме не більше півроку. Громадські активісти підтримали такий підхід, але наполягали, що за формою це, все ж має бути повноцінний пам’ятник.

Головний архітектор міста запропонував проводити конкурс на створення пам’ятного знаку Героям Майдану у два етапи. Перший етап — це відкритий конкурс, на якому за проекти архітекторів голосуватиме громадськість і обере п’ять найкращих. Другий передбачає голосування конкурсної комісії за найкращу роботу з п’яти раніше обраних. За результатами чергової наради з питання організації відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому до складу журі, яке буде займатися розглядом конкурсних пропозицій, були запропоновані наступні кандидатури.

Уже 22 лютого 2017 року у Кропивницькому  визначились із попереднім складом журі, яке обиратиме найкращий архітектурний проект майбутнього пам’ятника Героям Майдану.

А 11 квітня 2017 року члени виконкому міської ради Кропивницького погодили рішення Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану.

16 листопада журі зняло з розгляду всі чотири пропозиції майбутнього пaм’ятникa Героям Мaйдaну, які подавалися під час конкурсу. Більшість членiв журi відзначили, що жоден із варіантів не несе в собі емоційної складової, має ознаки монументaлiзму, властивого радянському періоду. Відповідно, розпочинають підготовку до нового конкурсу.

Згодом управління містобудування та архітектури оприлюднило проекти пам’ятного знаку Героям Майдану, з яких обиратимуть монумент для центральній площі міста. У соцмережі Facebook кропивничани вжахнулися від цих проектів, порівнюючи їх зі склепами та “раннім комуністичним модернізмом”, а деякі почали відверто висміювати і натякати на схожість з Бетменом чи пропонувати встановити пам’ятник міському голові із ковбасою у руках.

Підземна парковка без описів, фонтан і пам’ятник останньому кошовому отаману Запорозької Січі, силуети, п’єдестали, скульптури, нічні підсвітки – як у Кропивницькому планують оновити площу Героїв Майдану.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар