Важливо

Усі ОТГ Кіровоградщини підписали меморандуми щодо передачі с/г земель у власність громад

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Сьогодні, 9 лютого, завершився процес підписання меморандумів між Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області та 13 об’єднаними територіальними громадами про строки відведення землі.

Про це Першій електронній газеті повідомили у ГУ Держгеокадастру Кіровоградщини.

Як відомо, на засіданні Уряду прийнято Розпорядження “Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад”. Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади.

Читайте також: В Україні підбили підсумки децентралізації у 2017 році

Таким чином у віддання 13 ОТГ нашої області відповідно до підписаних меморандумів у комунальну власність буде передано 23 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.

Планують, що передачу земель ОТГ здійснюватимуть за наступним алгоритмом:

  • клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;
  • здійснення інвентаризації;
  • реєстрація в кадастрі;
  • передача.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт, на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ.

Планується, що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

Довідково:

Із 1 січня Кабінет Міністрів України затвердив постанову про передачу землі у власність об’єднаних громад за межами населених пунктів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар