Важливо

В Україні підбили підсумки децентралізації у 2017 році

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

У Києві підбили підсумки впровадження децентралізації в Україні за минулий рік. Регіональні журналісти з 7 областей мали можливість поставити актуальні запитання та поспілкуватися з керівниками держави в рамках прес-туру Програми USAID DOBRE.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “9 канал“.

У Кабінеті Міністрів запевняють, що адміністративно-територіальна реформа діє та змінює життя громадян на краще. Наразі в Україні вже створено більше, ніж 700 об’єднаних територіальних громад, на Кіровоградщині – вже 13 і ще дві чекають на призначення виборів.

“Прийняття Законів, на які ми очікуємо, це Закони, які дозволяють спростити та прискорити процес об!єднання, – розповідає віце-прем’єр міністр України Геннадій Зубко. Залучити в першу чергу міста обласного значення в цей процес, тому що не бажання йти на вибори, так би мовити, стримує процес, який стосується міст обласного значення”.

Читайте також: На Кіровоградщині планують створити ще 54 ОТГ

У Кабміні розповідають, що уряд прийняв Державний бюджет на 2018 рік та визначив ключові пріоритети, серед них і продовження децентралізації. У регіони передадуть додатково 38 мільярдів гривень.

“Це 11 мільярдів, котрі ми даємо через Фонд регіонального розвитку і субвенції на соціально — економічний розвиток. Це 2 мільярдів на ОТГ, це програми фінансування питної води, це програми фінансування спортивної інфраструктури. І дуже багато програм, які держава підтримує регіональною інфраструктурою, державні пріоритети на територіях. Додатково до децентралізації, котра у нас є”, – зазначає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Читайте також: Дві ОТГ на Кіровоградщині підписали меморандуми про отримання землі за межами населених пунктів

За три роки реформи у територіальних громадах з’явилося безліч інфраструктурних об’єктів: опорні школи, дитячі садочки, центри безпеки громадян, нові дороги. Місцеві бюджети зросли з понад шістдесяти до понад ста мільярдів гривень.

“Зростання щорічно місцевих бюджетів близько 30%. Якщо брати по ОТГ, то їх бюджети від трьох до семи разів зросли від того, як вони об`єдналися, фактично вони об`єднали свої ресурси, вони стали на рівні областей”, – говорить виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Читайте також: Обличчя нових громад: миттєвості Новоукраїнської ОТГ показали в Будинку Уряду

Окрім державної підтримки, розвитку децентралізації сприяє програма USAID DOBRE, Агенства США з міжнародного розвитку. А саме, надає фінансову та технічну допомогу на місцевому рівні. Беррі Рід — керівник DOBRE відзначає, реформа децентралізації найуспішніша в Україні.

“Ті громади, котрі долучилися до цього процесу вже спостерігають матеріальні покращення, а також змінюється мислення громадян. Я в рамках програми багато подорожую областями і помітив велику відмінність між тими ОТГ, що об`єдналися і тими, що поки що ні”.

Читайте також: Директор USAID DOBRE Беррі Рід на Кіровоградщині: Для успішних громад ми запустимо довготривалі проекти

Проте, у Міністерстві регіонального розвитку констатують, є факти перешкоджання реформі децентралізації місцевими чиновниками, адже останні втрачають ресурси та вплив. Недбалих посадовців, які гальмують нововведення, звільняють, і цей процес є незворотнім.

Сюжет 9 каналу

Підбили підсумки децентралізації у 2017, проговорили плани на 2018, поставили усі гострі та наболілі питання – таким вийшов прес-тур для 40 регіональних журналістів від Програми USAID Ukraine – USAID Україна #DOBRE. Більше – у сюжеті 9 каналу (Дніпро).

Опубліковано Програма DOBRE 9 лютого 2018 р.

Нагадаємо, USAID DOBRE – програма Агенції США з міжнародного розвитку, яка допомагає ОТГ збільшуватися та процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку. З 2015 року в Україні запрацювала реформа децентралізації.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар