Важливо

Полоненого моряка з Кіровоградщини російський суд залишив у СІЗО

Роман Мокряк у ЛЕфортовському суді Москви © Associated Press

Сьогодні Московський міський суд відхилив апеляції чотирьох полонених українських моряків і залишив їх під вартою до 24 квітня. Серед них – командир катера “Бердянськ”, уродженець села Карлівка Кропивницького району Роман Мокряк.

Про це у Facebook написав координатор адвокатів українських моряків Микола Полозов, повідомляє Перша електронна газета.

Чотирьох військовополонених доставили в суд, однак за клопотанням слідчого, підтриманого прокурором, засідання відбулося в закритому режимі.

У ході засідання захист клопотав про залучення копій резолюції ПАРЄ, в яких міститься вимога до російської влади про негайне звільнення захоплених військових моряків і поводження з ними відповідно нормами женевських конвенцій. Суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

У підсумку постанову Лефортовського райсуду Москви залишили без зміни, а військовополонені будуть у СІЗО до кінця квітня.


Нагадаємо, 25 листопада 2018 року 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк

Проти українських моряків фабрикують правопорушення передбачене частиною 3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону), за яке “світить” 6 років колонії.

Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював. А згодом заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

У січні Лефортовський суд Москви залишив за ґратами усіх полонених українських моряків.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар