Заяву про відключення тепла у Кропивницькому називають диверсією

Міська влада обіцяє недопустити відключення теплогенеруючих підприємств Кропивницького від газопостачання. Таке рішення сьогодні, 24 листопада, прийняла міська комісія з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Присутній на засіданні представник СБУ назвав заяву ВАТ “Кіровоградгазу” такими, що створюють додаткову соціальну напругу в місті і мають ознаки диверсії.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на сайт міськради.

Підставою скликати позачергове засідання надзвичайної комісії у міській раді Кропивницького стала опублікована на офіційному сайті ВАТ «Кіровоградгаз» заява щодо можливого відключення із 10.00 27 листопада 2017 року від постачання газу двох теплових підприємств міста: ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та КП «Теплоенергетик».

Підставою для таких жорстких дій ВАТ “Кіровоградгаз” називає значну заборгованість минулих років за природний газ, а також нібито несанкціонований відбір блакитного палива в цьому опалювальному сезоні. На думку керівництва  ВАТ «Кіровоградгаз», міська влада «самоусунулася від питання забезпечення кропивничан теплом…».

Перекручуванням фактів назвав поширення такої інформації Олександр Мосін. За його словами, міська влада якраз тримає ситуацію з перебігом опалювального сезону під контролем, не допускає нової заборгованості, виконує всі умови НАК «Нафтогаз України» щодо реструктуризації боргу минулих періодів аж до забезпечення гарантій міського бюджету зі сплати щорічних платежів згідно з договорами комунального підприємства.

“У той же час, безпосередньо НАК «Нафтогаз України» затримує підписання договорів реструктуризації і виділення номінацій газу для міських теплогенеруючих підприємств, що значно ускладнює їх роботу, – наголосив Олександр Мосін. – Вважаю, керівники ВАТ “Кіровоградгаз” не мали жодних підстав говорити про самоусунення міської влади від вирішення проблеми і мають спростувати власну заяву”.

У той же час, в умовах особливого періоду, в умовах стану гібридної війни, члени комісії визначили неможливим будь-яке втручання у роботу стратегічно важливих підприємств. Рішенням комісії керівникам ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та КП «Теплоенергетик» доручено забезпечити стале теплопостачання до житлового фонду  та об’єктів соціальної інфраструктури обласного центру і не допустити втручання у мережі газопостачання будь-яких сторонніх осіб і представників інших підприємств і організацій. Припинення теплопостачання у момент, коли зовнішня температура повітря може стати мінусовою, несе загрозу замерзання теплоносія. У такому випадку відновити подачу тепла у місті буде вже неможливо, а вся мережа буде виведена з ладу.

У свою чергу, представник Служби безпеки України, присутній на засіданні комісії назвав дії компанії ВАТ «Кіровоградгаз» такими, що створюють додаткову соціальну напругу в місті.

“На 99,9% ви не будете здійснювати відключення таких важливих підприємств від газопостачання, навіщо ж ви підбурююте громаду, – відзначив представник СБУ. – Є цивілізовані методи вирішення господарських суперечок між суб’єктами господарювання – через суд. У іншому разі, у нас будуть підставити класифікувати ваші дії, як підготовку диверсії”.


Нагадаємо, не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинувачує теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатує, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповідає, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства, зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” заявляє, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар