Як захистити себе від переохолодження

©freepik.com

Зима приносить із собою, крім снігу та новорічних свят, чимало турбот про здоров’я. Як убезпечитися від переохолодження та обмороження при довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, а також, що слід робити при гіпотермії, а яких дій краще уникати?

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби МОЗ України.

Зневоднені чи фізично виснажені люди є найбільш вразливою групою, саме тому взимку важливо не лише самим берегтися від переохолоджень, а й допомагати переживати зимову негоду вразливим групам населення.

Ознаки та симптоми переохолодження (гіпотермії) зазвичай з’являються повільно і можуть проявлятися як:

– озноб;
– нечітка мова або бурмотіння;
– повільне, поверхневе дихання;
– слабке наповнення пульсу;
– незграбність або відсутність координації;
– сонливість;
– сплутаність свідомості або втрату пам’яті;
– втрата свідомості;
– яскраво-червона/синя, холодна шкіра.

9ca991bf60c43aa920a2658814541044.jpg

Що робити, якщо у вас переохолодження:

Зайдіть із вулиці у приміщення. Якщо ж це неможливо, постарайтеся захистити від вітру шию та голову. Також слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, тож перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім її потрібно зігріти в теплому приміщенні.  Якщо ваші речі змокли, якомога швидше перевдягніться у сухі.
У разі необхідності подальшого утеплення, робіть це поступово. Наприклад, прикладайте теплі сухі компреси до центру тіла — шиї, грудей і паху. Якщо використовуєте пляшки з гарячою водою, загорніть їх в рушник, щоб не обпектися. Вживайте теплі безалкогольні напої з цукром, з’їжте багату на білок їжу. Більше рухайтеся, робіть вправи ногами та руками, щоб сприяти відновленню кровообігу.

Чого не варто робити при гіпотермії:

–  не намагайтесь зігрітися занадто швидко, наприклад, за допомогою обігрівача чи гарячої ванни.
–  не зігрівайте руки й ноги, розтираючи їх.
–  не вживайте алкоголь і тютюн. Перший сприяє посиленій тепловіддачі, а куріння тютюну — звуженню судин, що призводить до посилення переохолодження.

Виникненню проблеми краще запобігти, ніж потім її розв’язувати. Тому взимку, коли настають морози, варто тепло вдягатись. Бажано це робити шарами. Якщо ви знаєте про погіршення погодних умов, не забувайте про шапку, рукавички, шарф, можливо, спеціальну захисну маску для обличчя, теплі шкарпетки та водонепроникне взуття.

Нагадаємо, Коли викликати “швидку”, а коли – сімейного лікаря?

Читайте також: Як відрізнити коронавірус від грипу

Поширити:

Залишити коментар:

коментар