Сьогодні, 15 грудня об 11.00 на Майдані Незалежності у Києві відбудеться акція на підтримку військовополонених та заручників проросійських сил на Донбасі. Серед заручників – двоє Кропивницьких спецпризначенців Сергій Глондар та Олександр Коріньков. Окупанти утримують їх у полоні вже майже 4 роки.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Організаторами акції “Квиток на волю” виступили звільнені 27 грудня 2017 року військові та цивільні за підтримки “Медійної ініціативи за права людини”, йдеться на сторінці заходу у Facebook.
Рік минув з часу останнього масштабного звільнення військовополонених та цивільних заручників. 27 грудня 2017 року українська сторона змогла забрати з непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей 73 людини. Серед них доброволець Олексій Кириченко, боєць батальйону «Кривбас» Микола Герасименко, снайпер Олександр Олійник, релігієзнавець Ігор Козловський, футбольні вболівальники Владислав Овчаренко та Артем Ахмеров.
Натомість за гратами залишилися ще десятки людей. Серед них: Богдан Пантюшенко – танкіст 1-ї танкової бригади; Сергій Глондар та Олександр Коріньков – військові 3-го полку спецпризначення з Кропивницького; Сергій Іванчук – начальник інженерної служби 8-го полку спецназу з Хмельницького та його побратим Іван Дєєв; Станіслав Асєєв – журналіст з Макіївки, автор Радіо Свобода.
Нині, за різними оцінками, у руках бойовиків на Донбасі залишаються понад сто людей. Впродовж року їх кількість лише зростає – терористи захоплюють нових цивільних заручників та військовополонених, та відмовляються від переговорів щодо звільнення.
«Вже минув рік з часу наймасштабнішого обміну. Це була щаслива подія для багатьох сімей, але, на жаль, не для всіх. Нині хотілося би гарно відсвяткувати свій другий день народження. Але не можемо – у полоні ворога ще залишилися наші побратими. Вони вже рік чекають обіцяного другого етапу обміну. Тож нам хочеться підтримати наших хлопців і нагадати суспільству, світу, владі, що боротьба за свободу має тривати», – нині говорять звільнені військові.
Саме вони вирішили організувати акцію на Майдані Незалежності.
Окрім того, 25 листопада 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.
27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.
Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.
Нагадаємо, військовослужбовці 3-го полку спецпризначення старшина Сергій Глондар та молодший сержант Олександр Коріньков потрапили у полон 16 лютого 2015 року, під час виконання складного бойового завдання у районі Дебальцевого. Військові супроводжували колону, і їх загін потрапив у засідку, декілька військових загинуло, декілька були поранені, інших взяли у полон. Наразі обох кропивницьких спецпризначенців утримують в Макіївській колонії.
Катерина Глондар і Юлія Корінькова – дружини спецназівців, кадрових військових, які стали заручниками так званої “ДНР”, – щосили домагаються звільнення чоловіків. У квітні 2016-го обидві жінки разом з іншими родичами полонених пікетували російське посольство в Києві, перекривали Повітрянофлотський проспект, закликаючи повернути їхніх чоловіків, синів, братів додому.
У травні цього ж року Катерина Глондар і Юлія Корінькова вимагали зустрічі з Президентом України Петром Порошенком. Жінки хотіли привернути увагу на їхніх чоловіків, які вже 451 день перебувають у полоні бойовиків ДНР.
25 травня 2016-го під час прес-конференції Юлія Корінькова та Катерина Глондар заявили, що ніяких дій збоку влади в напрямку визволення їхніх чоловіків з полону терористів держава не зробила. Жінки просили допомоги у міжнародних організацій.
10 червня під час акції “Stop Putin Stop WAR in Ukraine” на центральній площі міста, жінки полонених кропивницьких спецпризначенців Катерина Глондар і Юлія Корінькова збирали підписи під листом до Президента України Петра Порошенка.
У червні 2016-го на вулицях Кропивницького з’явились бігборди із фотографіями полонених спецпризначенців 3-го полку Сергієм Глондарем та Олександром Коріньковим.
У 501-й день від початку полону українських військових перевели з будівлі СБУ до СІЗО. Із хлопцями зник зв’язок.
У листопаді українська сторона у Мінську звернулася до “нормандського формату” з пропозицією дати доручення гуманітарній групі до Різдва 2017 р. ухвалити рішення по даті звільнення заручників, серед яких – кропивницькі спецпризначенці.
На початку 2017 року українські міста долучилися до всесвітньої акції спротиву кремлівській агресії “Стоп Путін! Стоп війна!”. У Львів з’їхалися родичі полонених із західної та центральної України, колишні бранці бойовиків та бійці АТО. Кропивничанки у Львові звернулися до лідерів міжнародних об’єднань, аби повернути полонених додому.
“Наші чоловіки заручники там, а ми – тут”, – говорила дружина полоненого кропивницького спецпризначенця Олександра Корінькова в інтерв’ю у березні цього року.
«Діти знають, що батько є лише на фотографіях», – потім була опублікована історія чекання Каті Глондар і її розповідь від першої особи про дітей, коханого і постійну боротьбу за те, щоб про її чоловіка не забували, і врешті він повернувся додому.
У травні дружина полоненого кропивницького спецпризначенця Сергія Глондаря Катерина та рідні інших українських заручників закликали європейців тиснути на Путіна та бойовиків, адже без тиску світової спільноти на Росію питання їх звільнення так і буксуватиме.
Також у травні на площі Герої Майдану близько двох десятків містян запустили у небо палаючі ліхтарики на знак підтримки військовослужбовців, які знаходяться у полоні бойовиків.
12 липня у Києві біля посольств країн “Нормандської четвірки” родичі кропивницьких спецпризначенців, які понад три роки знаходяться у полоні, вимагають від посадовців припинити пусті балачки і нарешті зайнятися реальними і дієвими кроками для звільненням військових.
11 листопада, від монументу “Янгол-Охоронець України” до площі Героїв Майдану у Кропивницькому відбулася мирна хода, приурочена перебуванню 1000 днів у полоні кадрових військових 3 окремого полку спеціального призначення – старшини Сергія Глондара та сержанта Олександра Корінькова.
17 травня 2018 року на Майдані Незалежності у Києві правозахисники та родини полонених українських військовослужбовців провели акцію «Червона картка для Путіна» (#RedCard4Putin). Зокрема, в акції взяли участь Катерина Глондар і Юлія Корінькова – дружини полонених кропивницьких спецпризначенців, які більше трьох років є заручниками так званої “ДНР”.
28 червня, на Площі Героїв Майдану у Кропивницькому відбулася акція на підтримку військовополонених та політв’язнів “Свобода варта того, щоб за неї боротися”.
А 8 серпня родичі полонених кропивницьких спецпризначенців влаштували мирну акцію під Адміністрацією Президента України у Києві. Вони вимагали звільнення полонених українських військових.