У Кропивницькому завершили мурал, присвячений 140-річчю театру корифеїв

Рівно 50 днів знадобилося ініціативній команді і майстру-муралісту Олександру Брітцеву, щоб Кропивницький до 140-річчя створення першого українського професійного театру отримав у подарунок мурал.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією голови облради Сергія Шульги.

“Друзі, ми це зробили! Всі разом: хто допомагав фінансово, хто допомагав технікою, хто підтримував в інших напрямках. І от сьогодні я можу сказати, що художник Олександр Брітцев завершив роботу над муралом «Корифей Марко». Дуже сподіваюся, що стінопис укріпить нас у любові до свого міста” – зазначив Шульга.

image

Він подякував за допомогу у втіленні цього проекту директору ТОВ «Пінопласт Центр» Олегу Хмуренку та компанії Євробуд, голові Спілки вірмен України в області Тіграну Хачатряну, Віталію Миронюку і голові правління ПрАТ «Кіровоградобленерго» Володимиру Чернявському, Миколі Шатайлу, генеральному директору ТОВ «Агрофірма «Відродження» Руслану Згривцю, Олександру Пісному та Дмитру Тотку, Ірині Саєнко, депутатам обласної ради Олександру Голованю і Максиму Собку, Кропивницькій міській раді, Тетяні Ткаченко й Артему Касьяненку, а найголовніше – нашим захисникам, які тримають щит над Кропивницьким і Кіровоградщиною.

Автор стінопису «Корифей Марко» художник-мураліст Олександр Брітцев розповів про символи, які заклав у малюнку.

«Сюжет муралу – це композиційний колаж із сільського пейзажу, де є побут і життя селян. Саме там наше коріння. Головною частиною малюнка є портрет Марка Кропивницького. Важливий момент – його погляд. Видатний український драматург дивиться вперед. Так само вперед рухається і човен, на якому стоїть козак, тримаючи синьо-жовтий стяг. Козак – це теж образ корифея. Він стоїть нерухомо над своїм театром – велич особистості, яким був Марко Кропивницький. Символ човна – це окрема лінія в стінописі. Бо він – як людське тіло, як вмістилище душі. Як кожен колектив є одним човном, так і кожна країна – це єдність і цілісність напрямку.

Супутником сюжету є фантастичні квіти півники або ж іриси. Вони зображені з масками. Це складова театру – бути виразним, сумним, веселим, здивованим, щоб якнайяскравіше передати настрій. Також ці квіти є символом дружби та довіри», – розповів Олександр Брітцев.

Художник каже, попри чималу кількість символів, кожен побачить у стінописі своє.

«Пам‘ятаєте, колись Олександр Довженко дуже підмітив. Він сказав: «Двоє дивляться вниз. Один бачить калюжу, другий – зорі. Що кому». Так і тут. Кожен у муралі бачитиме своє і це абсолютно нормально. Як і те, що він комусь може подобатися, а комусь – ні. Але я б дуже хотів, щоб моя робота не розділяла думки, а навпаки їх об‘єднувала. Бо наша перемога тільки в єдності», – зауважив автор.

Нагадаємо, як створювали мурал  “Корифей Марко”.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар