Важливо

Брат і сестра з Кіровоградщини зняли фільм до ювілею рідного села

© скріншот із відео

12 вересня в приміщенні будинку культури села Гаївка Кропивницького району Кіровоградської області, в рамках святкування Дня села, відбудеться прем’єрний показ фільму-розповіді ”Гаївка: від початку до сьогодення”.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Суспільне.

”Починали з окремих інтерв’ю з місцевими жителями”

Авторка ідеї фільму Юлія Заверуха. Із її слів, над фільмом працювали вдвох з братом Артемом близько пів року. Юлія Заверуха народилася в Гаївці, нині проживає у Кропивницькому, викладає англійську мову. Фільм вирішила зняти до 111-ї річниці рідного села.

“Восени 2020 року почали знімати інтерв’ю з жителями села. Хотіли, щоб вони побачили один одного з іншої сторони, щоб інші про них дізналися. Їх можна переглянути на моєму YouTube-каналі. Відзнявши 15 інтерв’ю, вирішили, що до річниці села треба зняти щось масштабніше”.

5867a63227b9b6c8

”Є декілька способів вивчення історії рідного краю. Наш фільм – один з них”

45-хвилинний фільм, зі слів Юлії, розповідає про історію і сьогодення села. Знімали його на смартфон, без сторонньої фінансової підтримки. Вона працювала з героями, готувала для них питання, редагувала текстову складову, Артем відповідав за зйомку і монтаж. З пошуком героїв та інформації про історію Гаївки допомагав місцевий краєзнавець Василь Доценко:

”Є декілька способів вивчення історії рідного краю. Наш фільм – один з них. Зняли для фільму десятьох людей. А за останніми списками, які готували до виборів, в селі – близько 370-380 жителів. Багато людей не йшли на контакт, соромились камери. Була проблема з пошуком квадрокоптера для зйомок. Але і її вирішили”.

69a875f0b2fb1a27

”Молодь не знає про своє коріння нічого, крім того, що вони – гаївчани”

Авторка ідеї сказала, що фільм – це спроба зберегти спогади про те, яким було село 60-70 років тому. Серед людей, знятих для фільму, є свідки Голодомору, діти війни, люди, що розповіли про часи колгоспів. Найстаршим – близько 85 років. Наймолодшому – трохи більше 20 років, є 30-річні жителі села. Намагались, зі слів Юлії, охопити всі вікові категорії:

”Нам це цікаво. Та ми побачили, що сільська молодь не знає нічого про своє коріння, крім того, що вони – гаївчани. А в селі живуть люди, які пережили Голодомор. Їх не стане – зникнуть знання про це. Тому вирішили знімати, щоб зберегти пам’ять”.

12 вересня, під час святкування річниці села, відбудеться прем’єрний показ. Наступного дня фільм можна буде переглянути на  YouTube, де опублікували трейлер до нього.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар