У Кропивницькому волонтери вчили жінок керувати гнівом

Цього тижня у безпечному просторі для жінок та дівчат «Затишно-Space» відбулася інформаційна сесія «Управління гнівом. Самодопомога», організована волонтерами товариства «Червоний Хрест».

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Під час лекції учасниці дізналися більше про гнів та агресію, їхні відмінності й причини виникнення. Вони навчалися розпізнавати, що саме провокує гнів, та аналізувати свої емоції, щоб краще контролювати їх. Окремо розглянули, як гнів може впливати на життя – як у позитивному, так і в негативному аспекті, та які методи допомагають керувати цією емоцією без шкоди для себе та інших.

Волонтерка Наталія Комнатна зазначила, що в сучасному світі емоційний баланс відіграє важливу роль. Вона наголосила, що вміння керувати своїми почуттями дозволяє не лише покращити якість життя, а й уникнути руйнівних наслідків неконтрольованого гніву.

«Емоції важливі. І коли ми управляємо нашими емоціями, ми починаємо більше брати під контроль наше життя, і сама якість життя покращується. Тому емоції – це важливо, ментальне здоров’я – це важливо. Гнів – природна, але у той же час руйнівна емоція, вона може знищити наше життя», – підкреслила Наталія Комнатна.

Журналістка Першої електронної газети Катерина Антонюк теж побувала на лекції, щоб краще зрозуміти природу гніву та способи його контролю. Вона поділилася своїми враженнями, зазначивши, що раніше не замислювалася над тим, наскільки ця емоція впливає на її поведінку та сприйняття ситуацій.

“До цього я не приділяла особливої уваги своєму гніву – просто переживала його так, як виходило. Але на лекції я зрозуміла, що це більше, ніж просто емоція. Вона має свої причини, і якщо навчитися їх розпізнавати, можна не тільки уникнути конфліктів, а й краще зрозуміти себе”.

Окрім цього вона також поділилася думками про методи самодопомоги, які відкрила для себе під час сесії.

“Мене здивувало, що навіть найпростіші речі – як-от глибоке дихання чи внутрішнє нагадування зробити паузу – можуть суттєво змінити мою реакцію. Це не означає ігнорувати свої емоції, але дає можливість взяти ситуацію під контроль і діяти більш усвідомлено”,- розповіла Катерина.

Під час лекції учасниці отримали практичні поради щодо того, як навчитися контролювати гнів та використовувати його енергію без шкоди для себе й оточення.

Декілька методів самодопомоги при гніві:

1) Дихальні практики

  • Техніка «4-7-8»: вдих на 4 секунди, затримка дихання на 7 секунд, повільний видих на 8 секунд.
  • «Дихання по квадрату»: вдих на 4 секунди, затримка дихання на 4 секунди, видих на 4 секунди, знову затримка на 4 секунди – і так по колу.

Можна використовувати будь-які практики дихання, які підходять.

2) Практики на розслаблення, що допомагають знизити рівень стресу

  • медитація,
  • музикотерапія,
  • творчі заняття тощо.

3) Зупинка та усвідомлення емоції

  • просто зупинитися, сказати собі «стоп», зробити крок назад, зрозуміти, що саме викликало гнів, і проаналізувати, чому ми його відчуваємо.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар