Громади Кіровоградщини запрошують в проект відновлення і розвитку

© Cedos

Аналітичний центр Cedos шукає 10 громад для участі в проєкті з залучення мешканців та мешканок до відновлення, розвитку та пошуку рішень для актуальних викликів.

Про це Першій електронній газеті повідомив Олександр Прима, комунікаційний менеджер АЦ Cedos.

Розвиток міст, селищ, сіл і громад — це основа розвитку держави і добробуту суспільства. Однією з запорук успішного розвитку є громадянська участь у прийнятті рішень: залучення громадянського суспільства, активістів, а також жителів громад з особливим фокусом на врахування потреб вразливих соціальних груп.

Що отримає громада?

Проєкт передбачає спільну роботу експертів та експерток з громадами над такими кроками:

  • проведення оцінки потреб кожної громади щодо залучення жителів і жительок до реалізації конкретного проєкту (програми, стратегії), над якими громада працює або планує працювати;
  • визначення ключових викликів та обмежень, пов’язаних із залученням жителів і жительок;
  • розробка плану залучення жителів і жительок та інших зацікавлених сторін до розробки та впровадження проєкту (програми, стратегії);
  • проведення однієї події з залучення жителів і жительок.

Крім цього, експертки й експерти нададуть короткі рекомендації щодо налагодження процесу участі та залучення жителів і жительок у громаді.

Хто може взяти участь?

У проєкті можуть взяти участь громади, розташовані у Миколаївській, Херсонській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській і Луганській областях, що не є окупованими.

Заявки приймаються від органів влади територіальних громад: органів місцевого самоврядування або утворених замість них військових адміністрацій.

Запрошують подавати заявки громади, які:

  • планують розробити план чи програму відновлення й хочуть зрозуміти, кого, як і коли залучити до її створення;
  • мають ідею проєкту (програми, стратегії) і хочуть врахувати думку жителів і жительок, але не знають, як спланувати й організувати їхнє залучення;
  • мають проєкт (програму, стратегію) і планують залучити жителів і жительок до його обговорення (зокрема, через запит активістської спільноти), і тому хочуть розібратися у тому, як це зробити й уникнути конфліктів у майбутньому.

З відібраними громадами аналітичний центр Cedos підпише меморандум про співпрацю.

Як взяти участь?

Заповнити заявку: https://forms.gle/Ndns8mPawQzw15DcA

Заявки на участь в проєкті приймаються до 23:59 24 жовтня 2023 року.

Основна робота з громадами в рамках проєкту буде відбуватися впродовж грудня 2023 року – липня 2024 року.

Мета проєкту — посилити зв’язки між громадянами та органами влади у регіоні Миколаївської, Херсонської, Одеської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської та Луганської областей через асистування органам влади і організаціям громадянського суспільства у налагодженні і проведенні партисипативних процесів. Проєкт здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East).

Запитання щодо процесу подання заявки, відбору громад або проєкту загалом можна надсилати на адресу part@cedos.org.ua.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар