“Укрзалізниця” повертає до пасажирських поїздів воєнізовану охорону

Укрзалізниця посилює безпекові заходи. Так, з 30 червня 2023 року  поновився супровід воєнізованою охороною пасажирських поїздів. Наразі вона працює у поїздах №81 Київ – Ужгород, №41 Дніпро – Трускавець та № 712 Київ – Краматорськ.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Укрзалізницю”.

 «Продовжуємо працювати над питаннями безпеки наших пасажирів. Працівники відомчої охорони вже здійснили 17 рейсів та долучилися до вирішення декількох конфліктних ситуацій. Це були дрібні конфлікти, нічого серйозного, наприклад, не допустили до поїзда пасажира у нетверезому стані. Найближчим часом будемо масштабувати проєкт з урахуванням результатів роботи упродовж декількох тижнів», – зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Впродовж рейсу в поїзді перебувають двоє працівників воєнізованої охорони. Вони здійснюють постійний контроль за порядком та патрулюють вагони. Всі співробітники воєнізованої охорони забезпечені спецформою, знаками розрізнення та проходять інструктаж перед кожним рейсом.

«На жаль, ще фіксуємо випадки адміністративних правопорушень у поїздах. Насамперед це куріння та розпивання алкогольних напоїв. Не маємо сумнівів, що воєнізована охорона буде дієвим інструментом для виявлення та притягнення до відповідальності порушників. Крім того, працівники охорони зможуть допомогти поїзній бригаді вирішити і більш складні конфліктні ситуації», – зазначив директор виконавчий філії «Відомча воєнізована охорона» АТ «Укрзалізниця» Володимир Александров.

Щоб викликати працівників воєнізованої охорони, слід звернутися до провідника або начальника поїзда.

Під час рейсу працівники відомчої воєнізованої охорони АТ «Укрзалізниця» мають право здійснювати заходи фізичного впливу та використовувати спеціальні засоби, а також розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення. Також вони можуть затримувати та передавати правопорушників до правоохоронних органів, проводити особистий огляд і огляд речей. Ці права передбачені «Положенням про відомчу воєнізовану охорону акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів №7 від 11.01.1994р.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році Укрзалізниця запровадила пілотний проєкт з охорони пасажирських поїздів у русі силами воєнізованої охорони компанії. Працівники цього підрозділу супроводжували загалом 10 пасажирських поїздів. Під час повномасштабного вторгнення цей проєкт було призупинено.

Нагадаємо, стартував продаж квитків на поїздку в жіночому купе від «Укрзалізниці»

Читайте також: відновлюється рух швидкісного потяга Інтерсіті+ через Кіровоградщину

Поширити:

Залишити коментар:

коментар