Понад 800 випадків шахрайств зафіксували цьогоріч на Кіровоградщині

872 випадки шахрайств зафіксувала поліція Кіровоградщини 2023 році. З них розкриті – 221.

Про це під час брифінгу повідомив начальник ГУ Нацполіції в області Роман Козьяков, інформує Перша електронна газета.

Роман Козьяков каже, що цьогоріч набирає обертів інтернет-шахрайство. Наразі в області зафіксували 333 подібних випадки. Під час розмови правоохоронець окреслив найпоширеніші способи обману, якими користуються шахраї, виокремив інтернет-продажі та покупки.

“Я раджу детальніше перевіряти та вивчати інтернет-майданчики, де ви плануєте оформити замовлення. Обирайте ті, які мають схвальні відгуки та хороший рейтинг, оплачуйте покупку після її отримання , у випадку якщо товар відповідає вашим вимогам”, – зазначив Роман Козьяков.

Також нагадав про ще два види шахрайства – підозрілі дзвінки з банку та використання шахраями фішингових сайтів. 

“Вдень від трьох до семи звернень надходить від людей, яким зателефонували нібито з банку і повідомили, що їхній особистий рахунок заблоковано чи з нього дивним чином зникли всі кошти. В даному випадку шахраї тиснуть психологічно. Повідомляють проблему, а також слідом її вирішення. Тому збентежена та налякана людина без зайвих питань повідомляє зловмисникам свої особисті дані й дійсно залишається без коштів. Я нагадую, що справжні працівники банку не будуть телефонувати вам з таких приводів. Це не входить в їхні обов`язки. Тому якщо вам телефонують і починають розповідати про якісь проблеми з вашою карткою, відразу телефонуйте своєму банку, номер якого зазначений на вашій картці”.

Фішингові сайти – веб-ресурси, які виманюють реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг. Більшість фішингових сайтів надають неіснуючі послуги з поповнення мобільного рахунку, банкінгу та переказу коштів з картки на картку. Шахрайства, пов`язані з використанням подібних сайтів, складають 70 відсотків від усієї загальної кількості.

“Цьогоріч ми викрили 12 злочинних утворень, справи яких направили до суду”, – уточнив начальник ГУ Нацполіції в області.

Правоохоронець  нагадав правила, які допоможуть вам захистити себе від шахраїв: 

– не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах;

-нікому не повідомляйте термін дії банківської картки та СVV- код;

-перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційних даних компанії;

-у разі отримання підозрілих листів чи повідомлень не здійснюйте  ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла;

-не робіть передоплат у неперевірених інтернет-магазинах;

-не користуйтеся неперевіреними оголошеннями щодо роботи, яка обіцяє швидкий заробіток за внесення завдатку.

Нагадаємо,“Ваша донька потрапила в ДТП”: на Кіровоградщині затримали шахрая, який дурив людей

Читайте також: продавав гугл-акаути: на Кіровоградщині затримали 19-річного шахрая

Поширити:

Залишити коментар:

коментар