Важливо

Кропивницькі волонтери пригнали з ЄС більше 30 автівок для ЗСУ

Команда кропивницьких волонтерів пригнала з Європи більше 30 різних автомобілів для потреб ЗСУ після повномасштабного вторгнення росіян.

Про це Першій електронній газеті розповів волонтер Дмитро Завражний.

Громадські активісти ще у 2014 році зайнялися волонтерством і почали ремонтувати й обслуговувати автомобілі для військовслужбовців ЗСУ. А з початком повномасштабного вторгнення виникла гостра потреба у завезенні авто для підрозділів, які охороняють наше небо і землю. Тому волонтери почали шукати контакти за кордоном.

“У нас є партнери в Литві і Чехії. Вони шукають, перевіряють авто і допомагають їх викупити (платять завдаток, оформляють документи), бо хороші автівки насправді розкуповують дуже швидко. Всі вони їдуть в Україну, але нам важливо забезпечити потреби своїх земляків” – зазначає Дмитро.

Буси, мінівени, позашляховики – на фронт йде все. Нині ж є замовлення на броньовані авто і вантажівки.

“Термін роботи автомобіля до півроку, бо його чи знищують в боях і під час обстрілів, чи він просто зношується в екстремальних умовах. Це витратний матеріал, – наголошує чоловік. – Взагалі потреби військових зараз скоротилися, бо і волонтери активно працюють,  і самі воїни не сидять, склавши руки – держава виплачує хороші кошти і вони самі купують те, що їм треба. Тепер ми не витрачаємо всі сили і кошти на військові дрібнички, тому маємо можливість збирати великі суми на автомобілі”.

Гроші на автівки дістають і з власних кишень, і по друзях збирають, інші волонтери передають, діаспора допомагає.

“І самі хлопці звертаються, кажуть: ми зібрали гроші, допоможіть пригнати таке-то авто. І їхні колеги з попередніх місць роботи підтримують” – розповідає волонтер і додає, що минулого разу журналіст “Цензора” зібрав потрібну суму всього за 27 хвилин. За ці кошти придбали 30-те авто, яке вже передали людям-вовкам.

Та перед тим, як віддати воїнам автівку, майстри її повністю перевіряють, за потреби ремонтують, доукомплектовують і камуфлюють. Допомагають у цьому партнерські СТО і ремонтні майстерні.

Також автомобіль ніколи не відправляють порожнім – завжди “затарюють” гуманітарною допомогою, якою забезпечує львівський волонтерський хаб.

“Ми, до речі, познайомилися з львівськими волонтерами, коли їм треба було доставити гуманітарну допомогу переселенцям на Кіровоградщині. З того часу співпрацюємо. Взагалі придбати і доставити авто на передову – це важка колективна робота великої команди активних людей” – каже Дмитро.

Питаємо про непередбачувані ситуації, які траплялися з волонтерами в дорозі.

“За весь час в нас дорогою зламалося лише одне авто, тож довелося буксирувати його, – згадує Завражний. – А взагалі траплялося всяке. Одного разу ночували біля Львова і в ТЕС, поблизу якої ми розташувалися, потрапила ракета. У Волинській області бачили, як працює ППО. На передовій, коли передавали автівки воїнам, не раз бачили і чули прильоти. Найближче були – за сім кілометрів від нуля. Раз навіть постраждало щойно привезене авто – так, що не було що відновлювати”.

Нагадаємо, воїнам з Кіровоградщини передали три автівки і 268 кг печива.

Читайте також: Голова Маловисківської міськради за власні кошти придбав позашляховик для воїнів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар