Важливо

Відзнаки “У Фокусі добра” вручили у Кропивницькому

У громадському просторі Krop:Hub відбулася церемонія відзначення переможців проєкту “У фокусі добра 2020” — людей, що творять зміни та ініціюють розвиток громади. Їхні імена оголосили ще в січні, але зустріч довелося перенести через карантин.

Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі Суспільного.

“Церемонія нагородження — це уже наша добра традиція, варто зазначити, що переможці завжди з нетерпінням на неї очікують. Цьогоріч нас також постійно перепитували: “Ну а коли ж буде зустріч?”. І ми не могли відмовити їм у живому спілкуванні”, — зазначила в.о. продюсерки філії UA:Кропивницький Яна Бабак.

Активісти та громадські діячі з територіальних громад області мали можливість поділитись своїм досвідом розвитку і якісного перетворення рідних сіл і містечок, знайти однодумців та ознайомитись з успішними кейсами.

На думку колективу UA: Кропивницький, у 2020 році досить активною була молодь Новоукраїнки та Помічної.

Помічнянці проводили екологічні форуми та флешмоби де вчились сортувати сміття, виготовляти екоручки та агітували замінити поліетиленові пакети на екосумки. Також мешканців громади вчили подавати електронні петиції, писати проєкти на громадський бюджет. Онлайн-фестиваль “Культурна громада”, кінопокази просто неба, зустрічі з українськими митцями – молодь дбала не тільки про роботу, а й про якісне дозвілля. Також реалізували проєкт “Молодіжний центр Помічнянської громади” і тепер вони мають сучасний простір для проведення подій.

unnamed
Молода Помічнянська громада

У Новоукраїнці молодь моніторила діяльність депутатів міської ради, проєкт “Корпорація “MainStream” став переможцем конкурсу ЮНІСЕФ “Як забезпечити активну участь дітей та молоді у житті громади”. Для забезпечення якісної психолого-педагогічної допомоги дітям і батькам, надання рівних можливостей дітям з особливими освітніми потребами навчатися в загальноосвітніх класах створили інклюзивно-ресурсний центр, провели благодійні кінопокази та фестиваль показових виступів скейтерів та самокатерів “Extreme Fest”.

unnamed (1)
Новоукраїнська молодіжна рада

Про відповідальність перед громадою свідчить і робота кропивничан Дмитра та Євгена Савранських. Брати провели екоакцію “Чистий Інгул”. Це не одноразова подія, адже кропивничани зацікавлені в тому, щоб річки і озера були чистими і часто ініціюють подібні прибирання. Також організатори налагоджують співпрацю і з комунальними службами.

unnamed (2)
Дмитро та Євген Савранські

А історія Артура Частакова, методиста навчально-методичного центру дистанційного навчання комунального закладу “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”, є прикладом вміння виклики перетворити у можливості і не тільки для себе. Артур Частаков створив низку безкоштовних навчальних курсів для вчителів на теми хмарних технологій та їх застосування, використання онлайнових технологій в освітньому процесі, автоматизованих систем керування віртуальним навчальним середовищем.

“Проєкт “У фокусі добра” у першу чергу націлений на те, аби акцентувати увагу суспільства на такій думці: стати рушієм змін у своєму місті, селі, селищі може кожен і кожна; варто знайти однодумців і почати”, – резюмувала Яна Бабак.

Загалом переможців визначено у дев’яти номінаціях:

  • “Історія об’єднання року” – ГО “Екскурс-Інформ”;
  • “Громадський діяч року” – Євген Скирда за Олександр Полячок;
  • “Громадська діячка року” – Діна Малецька;
  • “Платформа для розвитку” – Музей мистецтв;
  • “Відкриття року: культура, історія, традиції” – креативний ІТ простір “KOWO”;
  • “Екоініціатива року” – Дмитро і Євген Савранські;
  • “Молодіжна ініціатива року” – Помічнянська та Новоукраїнська громади;
  • “Заради життя. Медицина” – Надія Оперчук;
  • “Гуманітарна місія року” – Міжнародна медична онлайн-конференція “Хвороба Дюшенна”.

Також було виокремлено спецвідзнаку “Виклики – це можливості” – Артур Частаков.

А спеціальний диплом у номінації “Відкриття року: культура, історія, традиції” отримала команда фольклорно-етнографічного проєкту “Баба Єлька”.

526a0b5b8ca3cbffecc7caac967933d3.jpg

Нагадаємо, у Кропивницькому виступить Лесь Подерв’янський.

Читайте також: У Кропивницькому презентували виставку світлин нацгвардійця Віталія Марківа

Поширити:

Залишити коментар:

коментар