Кропивничани вийдуть на підтримку мітингуючих у Білорусі

© Євген Краєвий | Букви

Сьогодні, 14 серпня, о 19:00 на площі Героїв Майдану у Кропивницькому відбудеться акція на підтримку незалежності та демократії Білорусі – “Жыве Беларусь!”.

Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі кропивницького осередку Руху Опору Капітуляції.

“Події в Білорусі не можуть залишити байдужими українців. Спротив білорусів проросійській тиранії Лукашенка заслуговує на повагу та підтримку! Перемога білоруського повстання проти влади шанс для України мати сусіда, який ніколи не стане територією, яку Росія використає для агресії проти України! Пропонуємо завтра зібратися на площі Героїв Майдану, серед яких був білорус Михайло Жизнєвський, та висловити підтримку білорусам, які борються за свою свободу!”, – закликав кропивничан ініціатор заходу, історик Юрій Митрофаненко.

Координатор Руху Опору Капітуляції у Кропивницькому Дмитро Сінченко зазначає, що перемога демонстрантів дасть шанс для Білорусі на вихід з-під російського контролю.

“Кремлю не потрібна перемога білоруської революції. Бо перемога їх революції – це кінець авторитаризму і “Саюзнаму гасударству”, це, хоч і невеликий, але шанс для Білорусі на вихід з-під російського контролю. І для того, щоб не допустити цього, Москва готова буде будь-якої миті вводити свої війська. До цього слід бути готовими і нам, Україні, щоб протидіяти”.

Нагадаємо, 9 серпня відбулися вибори президента Білорусі. Офіційні дані екзит-полу було брутально сфальсифіковано. Обурені люди вийшли на акції протесту по всій країні.

Влада почала жорстоко придушувати мирні протести за допомогою водометів, світлошумових гранат, гумових та бойових куль. Вже офіційно визнано смерть принаймні одного з демонстрантів.

Попри це у Мінську та регіонах люди щодня виходять на вулиці, вимагаючи Лукашенка покинути пост. Хоча його вже привітали із перемогою лідери РФ та КНР, станом на 13 серпня досі не оприлюднено офіційних результатів виборів.

“Ми запрошуємо вас доєднатися до мітингу солідарності та підтримати білоруську громаду.

Обов’язково одягніть маску та, за можливості, біло-червоне вбрання. Готуйте плакати та виступи”.

Посилання на захід у Facebook.

Читайте також: СБУ розслідує імовірну державну зраду високопосадовців за позовом кропивничанина

Поширити:

Залишити коментар:

коментар