У програмі “Доступні ліки” почали діяти нові правила

Із 1 квітня у програмі “Доступні ліки” почали діяти нові правила, зокрема основні зміни стосуються порядку отримання рецепта. Раніше пацієнт мав отримати паперовий рецепт від лікаря і піти в аптеку з наліпкою “Доступні ліки” в тому ж районі. Відтепер немає прив’язки до місцевості, а препарати можна отримати тільки за електронним рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Також рецепти на “Доступні ліки” можуть надати лікарі у приватних закладах та лікарі-ФОПи.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби області.

Окрім того, більше не буде субвенцій по регіонах. Аптека напряму укладає договір з НСЗУ й отримує від неї кошти за кожен відпущений за програмою препарат. Це має дозволити пацієнтам отримувати ліки постійно та без перебоїв.

Покроковий алгоритм як отримати препарат за програмою “Доступні ліки”:

 1. Записуєтеся на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація. Важливо: не маючи підписаної декларації з лікарем, ви не зможете отримати ліки за програмою!
 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт. Через електронний рецепт фармацевт може бути впевненим у правильності та точності інформації в рецепті. Можливість допущення помилок мінімальна на відміну від застарілого – паперового.
 3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом з пацієнтом перевіряють, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, актуальний і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.
 4. Після перевірки номера лікар виписує рецепт в електронній системі.
 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.
 6. Зміст СМС: “Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ”.
 7. Якщо є потреба або пацієнт просить, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, де є інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
 8. Пацієнт йде у будь-яку аптеку, що бере участь у програмі, називає працівнику аптеки номер рецепта.
 9. Працівник пропонує пацієнту ліки, які є в аптеці і входять у програму “Доступні ліки”.
 10. Пацієнт обирає один із медикаментів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.
 11. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Зазначимо, відповідно до програми “Доступні ліки” отримати препарати можуть люди з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою.

Нагадаємо, на Кіровоградщині завищували ціни на “Доступні ліки”.

Читайте також: Відтепер українці можуть повертати ліки в аптеки

Поширити:

Залишити коментар:

коментар