Важливо

Іноземні студенти-медики в Кропивницькому платитимуть за навчання без посередника

У Кропивницькому іноземні студенти Донецького медичного університету тепер сплачують за навчання напряму університету через банк. Раніше студенти, які уклали угоду з фірмою-контрактером “Нові українські послуги” – платили фірмі через касу. Потім вона перераховувала гроші університету.

Про йдеться в сюжеті UA: Кропивницький, повідомляє Перша електронна газета.

Медуніверситет

У Кропивницькому іноземні студенти Донецького медичного університету тепер сплачують за навчання напряму університету через банк. Про це новинам повідомила виконуюча обов'язки декана міжнародного медичного факультету Катерина Цуркан. До цього, студенти, які уклали угоду з фірмою-контрактером "Нові українські послуги" – платили фірмі через касу. Вона потім перераховувала університету гроші за навчання студентів.

Опубліковано Канал "Кіровоград" Середа, 20 березня 2019 р.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Служба безпеки України почала розслідувати шахрайські дії фірми-посередника, яка начебто завищувала плату за навчання і крала кошти іноземних студентів донецького вишу.

Також СБУ викрила на хабарах посадовців Донецького Національного медичного університету. У спецслужбі заявляють, що керівники вишу вимагали хабарі від представників фірм, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів. Ректору університету вже оголосили підозру. Слідчі дії проводили також у Кропивницькому, де розташований філіал ДНМУ.

Згодом у Кропивницькому вийшли на акцію протесту близько півсотні іноземних студентів Донецького національного медичного університету. За їхніми словами, їм погрожували відрахуванням, якщо вони повторно не заплатять за навчання. У виші заявляли, що чеки студентів про оплату несправжні.

Пізніше 850 іноземних студентів-медиків таки відрахували з ДНМУ, але згодом вони поновили своє навчання. Ректора університету Петра Кондратенка відсторонили від роботи, а новий керівник скасував наказ про відрахування іноземців. Спеціальна комісія займається розслідуванням правомірності дій попереднього керівника і разом з правоохоронцями буде шукати зниклі гроші за навчання, які не надійшли у виш.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар