Важливо

У штаб-квартирі ООН виступила мати полоненого моряка з Кіровоградщини

© Укрінформ

Мати полоненого лейтенанта ВМС ЗСУ з Кіровоградщини Романа Мокряка Наталя та донька полоненого старшого матроса ВМС ЗСУ Андрія Оприска Ольга виступили у штаб-квартирі ООН із закликом до світу бути об’єднаним із Україною та допомогти звільнити полонених військових.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Укрінформ“.

“Для нас це ще один шанс звернутися до світової спільноти і розповісти нашу персональну історію і ту правду, яку, на жаль, не завжди легко донести”, – пояснила Ольга Оприско.

Вона зауважила, що виступ в ООН – це ще одна можливість нагадати про ситуацію в Україні.

“Це політична справа, тому єдиний наш інструмент – це світова спільнота”, – додала вона.

Зі свого боку, Наталя Мокряк відзначила, що подія необхідна для того, аби більше людей знали про ситуацію, в якій опинилися не лише її син та полонені моряки ВМС, але й всі інші військовополонені, які незаконно утримуються як у Росії так і не тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

У своєму виступі вона розповіла, як боляче було їй летіти і дивитися на Україну згори та згадувати, як колись летіли так само разом з сином, який нині незаконно утримується у в’язниці у Лефортово (Москва, РФ), і якого вона не може побачити. Мокряк також закликала світ пам’ятати, що на Сході України п’ятий рік триває українсько-російська війна.

“Хочеться, щоб більше людей знали про цю ситуацію, тоді і вплив буде сильніше. Люди підходять, запитують, беруть адреси, хочуть спілкуватися далі, хочуть проводити роботу у себе на місцях, аби допомогти визволити наших хлопців”, – розповіла Наталя Мокряк реакцію присутніх на заході.

Ольга Оприско зазначила, що “навіть один маленький допис або репост у Facebook може стати тією останньою краплею, яка нам допоможе повернути додому наших людей,” і закликала українців не забувати про полонених.

“Головне їх не забувати. Ця тема не має затихати, і тоді вона вирішиться якнайшвидше. Це маленька справа, яку ми можемо робити всі, і за яку ми будемо вам вдячні”, – наголосила вона.

Наталя Мокряк зазначила, що “не забувати своїх” – це гасло, яким всі українці висловлюють свою солідарність.

Жінки розповіли, що військовополоненим українським морякам не передають листи від рідних. До поранених досі не надали доступ міжнародним лікарям. Хоча ставлення до Романа та Андрія загалом нормальне, на них та інших полонених чинять психологічний тиск.


Нагадаємо, 25 листопада 2018 року 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк

Проти українських моряків фабрикують правопорушення передбачене частиною 3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону), за яке “світить” 6 років колонії.

Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював. А згодом заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар