Важливо

Олександрійські нацгвардійці влаштували флешмоб на підтримку полонених моряків

скріншот із відео

Олександрійські нацгвардійці військової частини “2269” влаштували флешмоб на підтримку українських моряків, яких наприкінці листопада росіяни обстріляли і взяли в полон у Чорному морі. Нацгрвардійці вишикувалися на плацу у формі якоря – символу флоту. Серед полонених є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Олександрійські новини“.

“Акція проводиться усіма підрозділами Національної гвардії, а олександрійські авіатори вирішили, що найкраще символізує морський флот саме символ якоря”, розповідає про ідею флешмобу заступник командира Гвардійської авіаційної бази по роботі з особовим складом Національної гвардії Юрій Криндач. – Шикування відбулось на плацу частини, поряд із пам’ятним знаком на честь загиблих авіаторів”.


Нагадаємо, 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

Через відкриту агресію РФ у 10 областях України запровадили воєнний стан.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк
Командир малого бронекатера ВМС України «Бердянськ», уродженець села Карлівка Кропивницького району Кіровоградщини, старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював.

Згодом українських моряків перевезли із Криму у Москву. Роман Мокряк знаходиться у московському СІЗО «Лефортово».

Також Роман Мокряк заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

15 грудня у Києві біля посольства ЄС відбулася акція була на підтримку політв’язнів та військовополонених Кремля.

Згодом українські консули відвідали арештованих моряків, однак спілкування у Москві не було конфіденційним.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар