Важливо

Кропивничани долучаться до всеукраїнської акції захисту тварин “Україна – не живодерня”

Завтра, 20 липня, у Кропивницькому відбудеться акція «Україна – не живодерня». Зоозахисники закликають небайдужих громадян прийти о 10:00 на Площу Героїв Майдану і виступити проти безкарності збоченців і живодерів. 

Про це у соцмережі Facebook повідомляють організатори акції, інформує Перша електронна газета.

Приводом до проведення масштабної всеукраїнської акції на захист тварин стало вбивство понад 100 собак у Миколаєві. Зокрема, за інформацією ВВС, у миколаївському “Центрі захисту тварин” загинули майже сто собак. Активісти говорять про вбивство здорових собак. А влада міста заявляє, що приспали агресивних тварин. Різняться і цифри вбитих собак. Активісти кажуть про 111, а у центрі, що приспали 70 тварин.

“Україна – не шкуродерня!

Ми втомилися від безкарності збоченців і живодерів. Нас лякає підтримка владою Миколаєва та інших міст масового вбивства тварин”, – йдеться у повідомленні зоозахисників.

До всеукраїнської акції долучаться мешканці Києва, Львова, Одеси, Дніпра, Миколаєва, Івано-Франківська, Житомира, Кропивницького, Сум та Охтирки.

Зоозахисники вимагатимуть:

  1. Припинити масове вбивство безпритульних тварин у Миколаєві та інших містах;
  2. Покласти край бездіяльності поліції, судів та органів влади у питаннях захисту тварин;
  3. Покарати Святогора, Короля та інших живодерів.

Нагадаємо, 8 липня, на вулиці Полтавській у Кропивницькому знайшли тіла цуценят зі здертою шкірою та відрізаними головами. За фактом жорстокого поводження з тваринами кропивницька поліція розпочала кримінальне провадження.

У Кропивницькому також мали місце випадки масового отруєння безпритульних собак. За підрахунками зоозахисників, лише станом на початок червня у місті отруїли близько 200 псів. Щоранку чи не в усіх районах люди знаходять нові трупи. Кажуть, догхантери ховають отруту в ковбасі та хлібі – від неї гинуть і домашні улюбленці.

Так, 18 червня, у центрі Кропивницького знайшли п’ять трупів собак. Ще одна билася в судомах – її не встигли врятувати. 22 та 26 червня це повторилося знову – отруїли тварин у центрі міста та на Новомиколаївці. У подальші дні собак труїли на вул. Попова і біля “старого” автовокзалу.

Загалом, отруєння ставалися фактично у всіх районах Кропивницького. Нелюди підкладають у їжу протитуберкульозний препарат від якого собаки помирають у страшенних муках.

Поліція вже зареєструвала 5 кримінальних проваджень щодо отруєння безпритульних тварин. А міський голова Кропивницького Андрій Райкович  доручив управлінню охорони здоров’я невідкладно звернутися до керівників аптечних закладів у місті і попередити їх про можливість використання певних медичних препаратів для знищення тварин, закликати їх посилити увагу, щоб ускладнити злочинцям доступ до отрути.

Згодом кропивницькі зоозахисники з організацій “Бім” та “Щасливий пес” оголосили грошову винагороду за затримання на гарячому нелюдів, які масово труять собак.

4 липня поліцейські за допомоги волонтерів та громадськості встановили особу жінки, яка може бути причетною до отруєння собак. Нею виявилася 46-річна, непрацююча та не судима мешканка обласного центру.

На своїх сторінках у соцмережі Facebook волонтери поширюють інформацію про те, як можна врятувати тварину, якщо вона з’їла отруту.

Сторінку зоозахисної організації “БІМ” у соцмережі Facebook шукайте за посиланням.

Сторінку ГО “Щасливий Пес” у соцмережі Facebook шукайте за посиланням.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар