Сьогодні, 17 травня, на Майдані Незалежності у Києві правозахисники та родини полонених українських військовослужбовців провели акцію «Червона картка для Путіна» (#RedCard4Putin). Зокрема, в акції взяли участь Катерина Глондар і Юлія Корінькова – дружини полонених кропивницьких спецпризначенців, які більше трьох років є заручниками так званої “ДНР”.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Радіо Свобода“.
Завданням акції її координатор, правозахисник Олег Веремієнко назвав необхідність привернути увагу української влади, міжнародних організацій (ОБСЄ, Ради Європи) до проблеми захисників України, які опинились у полоні, або ж є заручниками угруповань «ЛДНР».
“На сьогодні зв’язок з нашими в’язнями в oкупованих Донецьку і Луганську відсутній, тамтешня «влада» утримує їх у жахливих умовах, що не відповідає вимогам Женевської конвенції щодо утримання військовополонених, хоча фактично наші хлопці є військовополоненими, а не заручниками. Проблема ще й у тому, що переговори щодо їхнього звільнення, або обміну, проходять дуже складно, це визнають представники України на переговорах у Мінську”, – пояснив Олег Веремієнко.
Дружина полоненого кропивницького спецпризначенця Сергія Глондара Катерина написала на своїй сторінці у Facebook, що акція, зокрема, покликана привернути увагу світової спільноти до “підлого порушення Росією прав і свобод українців”.
“В той час, як Росія приймає чемпіонат світу з футболу, ми вкотре провели акцію на підтримку полонених. Наші чоловіки утримуються вже більше 3-х років невідомо в яких умовах, без права на дзвінок, на листи. Четвертий рік ми закликаємо європейську спільноту та й увесь світ звернути увагу на підле порушення Росією в центрі Європи прав і свобод українців. Четвертий рік ми чекаємо дива, чекаємо поки спільнота все ж таки покаже червону картку Путіну. А Росія в цей час, під час ЧС, всіляко намагається показати люб’язність, людяність, гуманність, забувши при цьому про своїх… про тих, кого наша країна готова віддати.
Віримо, що все таки справедливість переможе. Дякуємо всім, хто сьогодні підтримав нас і наших чоловіків в акції, яку сьогодні провели.
Свободу полоненим і червона картка Путіну! Всесвітній бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018! Сподіваюся, що найближчим часом пекло полону закінчиться для всіх нас.
Ми чекаємо Вас, наші рідні”!
13 червня у Києві оголосили про початок глобальної кампанії «Червона картка для Путіна» (#RedCard4Putin), аби під час Чемпіонату світу з футболу, що проходить у Росії, тиснути на російську владу з вимогою звільнення політичних в’язнів, серед яких близько 70-ти українців, а також зупинення воєнної агресії, жахливих порушень прав людини та постійних спроб підірвати міжнародний правопорядок.
Останній на сьогодні обмін заручниками між Києвом та «ЛДНР» відбувся наприкінці грудня 2017 року. Станом на кінець січня, на непідконтрольній Києву частині Донбасу в заручниках перебувають 108 осіб.
фото акції зі сторінки Катерини Глондар у Facebook
фото Олег Веремієнка з його сторінки у Facebook
Військовослужбовці 3-го полку спецпризначення старшина Сергій Глондар та молодший сержант Олександр Коріньков потрапили у полон 16 лютого 2015 року, під час виконання складного бойового завдання у районі Дебальцевого. Військові супроводжували колону, і їх загін потрапив у засідку, декілька військових загинуло, декілька були поранені, інших взяли у полон. Наразі обох кропивницьких спецпризначенців утримують в Макіївській колонії.
Катерина Глондар і Юлія Корінькова – дружини спецназівців, кадрових військових, які стали заручниками так званої “ДНР”, – щосили домагаються звільнення чоловіків. У квітні 2016-го обидві жінки разом з іншими родичами полонених пікетували російське посольство в Києві, перекривали Повітрофлотський проспект, закликаючи повернути їхніх чоловіків, синів, братів додому.
У травні цього ж року Катерина Глондар і Юлія Корінькова вимагали зустрічі з Президентом України Петром Порошенком. Жінки хотіли привернути увагу на їхніх чоловіків, які вже 451 день перебувають у полоні бойовиків ДНР.
25 травня 2016-го в приміщені ГО «Громадська варта» відбулася друга прес-конференція дружин військовополонених бійців 3-го окремого полку спецпризначення. Юлія Корінькова та Катерина Глондар заявили, що ніяких дій збоку влади в напрямку визволення їхніх чоловіків з полону терористів держава не зробила. Жінки просили допомоги у міжнародних організацій.
10 червня під час акції “Stop Putin Stop WAR in Ukraine” на центральній площі міста, жінки полонених кропивницьких спецпризначенців Катерина Глондар і Юлія Корінькова збирали підписи під листом до Президента України Петра Порошенка.
У червні 2016-го на вулицях Кропивницького з’явились бігборди із фотографіями полонених спецпризначенців 3-го полку Сергієм Глондарем та Олександром Коріньковим.
У 501-й день від початку полону українських військових перевели з будівлі СБУ до СІЗО. Із хлопцями зник зв’язок.
У листопаді українська сторона у Мінську звернулася до “нормандського формату” з пропозицією дати доручення гуманітарній групі до Різдва 2017 р. ухвалити рішення по даті звільнення заручників, серед яких – кропивницькі спецпризначенці.
На початку 2017 року українські міста долучилися до всесвітньої акції спротиву кремлівській агресії “Стоп Путін! Стоп війна!”. У Львів з’їхалися родичі полонених із західної та центральної України, колишні бранці бойовиків та бійці АТО. Кропивничанки у Львові звернулися до лідерів міжнародних об’єднань, аби повернути полонених додому.
“Наші чоловіки заручники там, а ми – тут”, – говорила дружина полоненого кропивницького спецпризначенця Олександра Корінькова в інтерв’ю у березні цього року.
«Діти знають, що батько є лише на фотографіях», – потім була опублікована історія чекання Каті Глондар і її розповідь від першої особи про дітей, коханого і постійну боротьбу за те, щоб про її чоловіка не забували, і врешті він повернувся додому.
У травні дружина полоненого кропивницького спецпризначенця Сергія Глондаря Катерина та рідні інших українських заручників закликали європейців тиснути на Путіна та бойовиків, адже без тиску світової спільноти на Росію питання їх звільнення так і буксуватиме.
Також у травні на площі Герої Майдану близько двох десятків містян запустили у небо палаючі ліхтарики на знак підтримки військовослужбовців, які знаходяться у полоні бойовиків.
12 липня у Києві біля посольств країн “Нормандської четвірки” родичі кропивницьких спецпризначенців, які понад три роки знаходяться у полоні, вимагають від посадовців припинити пусті балачки і нарешті зайнятися реальними і дієвими кроками для звільненням військових.
11 листопада, від монументу “Янгол-Охоронець України” до площі Героїв Майдану у Кропивницькому відбулася мирна хода, приурочена перебуванню 1000 днів у полоні кадрових військових 3 окремого полку спеціального призначення – старшини Сергія Глондара та сержанта Олександра Корінькова.