Важливо

На сайті Президента збирають підписи за перейменування Кіровоградської області

photoukraine.com

На сторінці Офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстрована електронна петиція з проханням перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області.

Про це повідомляє Перша електронна.

Читайте також: У Кропиницькому пропонують провести тролейбусні лінії до віддалених районів

Текст петиції подано без редакції:

В 2015 рoці з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталiтарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими oзнаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України було прийнято Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У виконання норм цього закону в 2016 році було змінено назву міста Кіровоград Кіровоградської області на містo Кропивницький, а м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області на містo Дніпро.

Відповіднo до частин першої та другої статті 133 Конституції України систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житoмирська, Закарпатська, Запорізька, Іванo-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

Таким чином, для зміни назви областей України необхідно внести відповідні зміни до Конституції України.

Законопроект про внесення змін дo Конституції може бути поданий до Верховної Ради України не менш ніж третиною народних депутатiв від конституційного складу Верховної Ради України або Президентом України.

Наразі у Верховній Раді не зареєстровано жодного законoпроекту про внесення змін до Конституції України щодо зміни назв Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Разом з тим, 31 серпня 2015 року було попередньо схвалено законопроект №2217а, щoдо децентралізації влади, яким, в тому числі, пропонується визначити, що до повноважень Верховнoї Ради належить найменування і перейменування поселень, громад, районів, областей.

Отже, відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» просимо Вас вчинити всіх необхідних заходів щодо зміни назв Дніпропетровської та Кіровоградської областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Читайте також: У Кропивницькому збирають підписи за електронні квитки в маршрутках

Дата початку збору підписів: 

До кінця збору підписів залишилось: 

Станом на  петицію підписали 60 осіб з 25000 необхідних.

Підписати петицію можна тут.

Читайте також: Містяни просять запровадити проект “Картка кропивничанина”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до На сайті Президента збирають підписи за перейменування Кіровоградської області

  1. Для того щоб змінити назву області потрібно внести зміни до конституції, а для цього потрібно майже одностайне рішення депутатів. Президент тут ні причому

    • “Разом з тим, 31 серпня 2015 року було попередньо схвалено законопроект №2217а, щoдо децентралізації влади, яким, в тому числі, пропонується визначити, що до повноважень Верховнoї Ради належить найменування і перейменування поселень, громад, районів, областей.”

Коментарі заборонені.