Про це йдеться в сюжеті “5 каналу“, повідомляє Перша електронна.

Капітан батальйону “Святослав” Юлія Миргородська везла дочку до дитсадка і показала водієві маршрутки посвідчення учасника бойових дій, яке дає їй право безплатного проїзду. У відповідь почула нецензурну лайку та обвинувачення у підробці документа. Згадує:

“Я не вважаю, що я “тилова криса”, яка сидить і купує УБД… Я запропонувала поїхати з нами на ротацію, щоб він відчув, де воно все купується. Він сказав “я не такий дурний”.

Юлія 14 років служить у правоохоронних органах, останні два – в батальйоні патрульної поліції особливого призначення “Святослав”. У зоні АТО була чотири рази. Востаннє звідти повернулася на ротацію минулого тижня. Про ситуацію Юлія Миргородська написала гнівний пост у соцмережі. Його побачив начальник міського управління транспорту і влаштував зустріч перевізників та обуреної пасажирки.

Водій Сергій тоді каже:

“Я не казав, що купили, я казав, що багато посвідчень і я не можу вам поступитися місцем, кого-то підняти. Єдине, що я можу – поступитися своїм місцем… Я перепрошую звичайно, я трошки, це саме, проемоціонував”.

Юлія розповідає, що часто бачить ситуації, коли водії маршруток навмисно не зупиняються, бо бачать на зупинці людей у військовій формі. Розповідає:

“Іду на кінцеву зупинку, питаю: чому ви не зупинилися, коли салон був напівпорожній? Вони це мотивують графіком: “У мене графік, я не можу запізнюватися”.

Директор компанії-перевізника запевняє – жодних скарг на підприємство за останній час не було.

“Чи є місце таким випадкам, як відмова у пільговому перевезенні – то це неправда. Ми близько 100 чоловік на кожен транспортний засіб перевозимо безкоштовно”, – запевняє Маргарита Білобородова.

Компенсацію за перевезення пільговиків отримують лише комунальні перевізники – повідомляють у міськраді. Та обіцяють – незабаром кількість таких автобусів збільшать на 20 одиниць. Тож навантаження на комерційні маршрути, яких закон також зобов’язує перевозити пільговиків безплатно, трохи зменшиться. Поки що ж Юлія Миргородська написала офіційну скаргу на водія. Сподівається, що це змусить перевізників не нехтувати законом та поважати пільговиків.