Важливо

МакДональдз прокоментувала ситуацію щодо будівництва ресторану в Центральному сквері

© колаж із фото від компанії МакДональдз та екоактивістки Надії Паливоди

Компанія МакДональдз Україна прокоментувала ситуацію, яка стосується будівництва ресторану у Центральному сквері в Кропивницькому. Раніше екоактивісти вийшли на акцію з метою захистити дерева. Вони звернулися до очільника міста Андрія Райковича з проханням запропонувати компанії інше місце для будівництва закладу.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Нижче надаємо офіційну позицію МакДональдз та ГО “Озеленення Кропивницький”.

МакДональдз

МакДональдз – відповідальна міжнародна компанія, яка турбується про громади і довкілля.

Маючи досвід в облаштуванні абсолютно різних місцевостей, ми з усією серйозністю підходимо до благоустрою території, покращуючи зручність, доступність та затишок для усіх мешканців міста. Тому до початку будівельних робіт по закладу, наш партнер бере на себе зобов’язання облаштувати територію скверу. Містяни зможуть почати користуватися оновленим сквером, після чого розпочнеться будівництво ресторану.

Загальна площа скверу на перехресті вулиць Преображенської та Великої Перспективної складає 63,7 соток (0,637 га). Для побудови ресторану (включно з під’їздами ліній МакДрайву та літнім майданчиком) необхідна площа 18 соток (0,18 га). Заклад буде одноповерховим та розрахований на 120 місць у залі та 100 місць на терасі. Як і в інших ресторанах МакДональдз в Україні, парковки на кожного відвідувача поза межами ліній МакДрайву не передбачено: відвідувачі на автомобілях замовляють страви з собою на МакДрайві.

Ми розуміємо хвилювання мешканців Кропивницького і зацікавлені максимально зберегти дерева в сквері. З цією метою були проведені попередні консультації з відповідними технічними службами міста Кропивницький, зокрема з ДСНС. Попередні висновки експертів та технічних служб свідчать, що частина скверу розташована на старих підвалах, які перебувають в аварійному стані, і дерева в цій ділянці також мають аварійний стан. Саме тому наш партнер пропонує в першу чергу спочатку провести додаткові перевірки підвалів та аварійних дерев спеціальними службами, після чого, базуючись на висновках і рекомендаціях фахівців, провести реконструкцію підвалів та облаштувати сквер.

Наголошуємо, що кожне дерево буде окремо перевірене для визначення його реального стану незалежними фахівцями. При цьому дерева й інші зелені насадження, стан яких за оцінкою експертів буде задовільним, будуть збережені, а крім того компанія висадить близько 60 нових дерев висотою від 3 метрів. Відтак територія буде не просто виглядати затишно і комфортно, але мешканці відчуватимуть себе тут у безпеці.

Зазначимо, що будівництво на землі, що знаходиться в оренді у партнера, і подальша передача в оренду будівлі ресторану є звичайною практикою, за якою МакДональдз працює в більшості міст України. Компанія МакДональдз діє виключно в умовах законодавства, тож погодження і будівництво ресторану в Кропивницькому буде відбуватися згідно з діючим у законі порядком.

© МакДональдз

ГО “Озеленення Кропивницький”

ШАНОВНИЙ АНДРІЙ ПАВЛОВИЧ!

Ми, жителі міста Кропивницький, просимо Вас не допустити будівництва закладу «Макдональдз» у Центральному сквері нашого міста.

Просимо Вас підшукати і запропонувати компанії «Макдональдз-Україна» збудувати свій заклад на іншій ділянці в центральній частині міста.

Причини для цього ми вбачаємо такі:

1) Центральний сквер – це визначена генеральним планом міста зелена зона, що має рекреаційне і оздоровлювальне призначення. Згідно з документом інституту «Діпромісто» 5-1035 від 28.07.2005, «можливість збільшення площі зелених насаджень у центральній частині міста є незначною. Тому забудову ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень інститут вважає неприпустимою» (додається).
Згідно зі Статтею 1 Земельного кодексу, «3. Використання власності на землю не може завдавати шкоди правам і свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі».

2) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що будуватиме свій заклад з «максимальним збереженням зелених насаджень». Це не відповідає дійсності, оскільки внизу під деревами по всій площі скверу знаходяться старовинні підвали кінця 18 століття. Щоб проводити там будівництво, їх потрібно буде засипати – а для цього доведеться зрубати абсолютно всі дерева в сквері і зрівняти його з землею. Оскільки засипати лише ліву частину підвалів, а праву залишити – неможливо технічно.
Також доводимо до Вашого відома, що перед здійсненням будівельних робіт в історико-культурній зоні спочатку потрібно провести археологічні розкопки.

3) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що посадить «нові 60 дерев» – вона представила проект майбутнього закладу і т.зв. «благоустрою скверу».Прошу зауважити, що компанія не намалювала на своєму проекті місце для паркування автомобілів з розрахунку на 220 посадкових місць, що ставить під сумнів достовірність цього малюнку проекту.
Також ми побачили, який «благоустрій» компанія “Макдональдс” провела навколо свого закладу в Тернополі. Там було вирубано сквер, натомість висаджено кілька туй і маленьких 50-сантиметрових ялинок. Вся інша площа перетворилася на парковку (додаються фото).

4) Центральний сквер Кропивницького перебуває в оренді на 49 років, яку неможливо розірвати в односторонньому порядку, навіть не вдалося це зробити через суд. Компанія «Макдональдс» будує свої заклади тільки на викупленій приватній землі, що в даному випадку зробити неможливо.

5) Згідно з частиною 4 Статті 83 Земельного кодексу, повноваження міських рад – є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

Так, до земель комунальної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, належать: землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, (…) тощо).

Андрій Павлович, звертаємо Вашу увагу, що жителі міста НЕ проти будівництва закладу «Макдональдс» у Кропивницькому, але ми виступаємо за збереження Центрального скверу і просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» іншу ділянку в центрі.

Сподіваємося, що Ви – як мудрий господар – підете назустріч жителям Кропивницького і станете на захист Центрального скверу.

Також віримо, що міська влада здатна провести в ньому благоустрій (відремонтувати покриття доріжок, лавочки, освітлення тощо) своїми силами, зберігши при цьому дерева, а ми в цьому будемо всіляко сприяти.

© Надія Паливода | Facebook
Поширити:

Залишити коментар:

коментар