На Кіровоградщині оголосили зону з загрозою сказу

© jimcdn.com

Двох жительок села Головківка Олександрійської громади вкусив собака, хворий на сказ. Тепер жінкам необхідно пройти курс антирабічних щеплень, аби убезпечити себе від можливості інфікування та поширення хвороби.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Держпродспоживслужби.

У зв’язку з загрозою поширення сказу, на території села Головківка оголошено неблагополучний пункт з захворювання тварин. Загрозливою зоною є села Іванівка, Піщаний Брід, селище Олександрійське та Олександрійські мисливські угіддя, які знаходяться на території землекористування Олександрійської територіальної громади.

В неблагополучному пункті та загрозливій зоні згідно з затвердженим Планом комплексних заходів проводяться необхідні заходи щодо ліквідації сказу. Такі дії стали необхідністю після підтвердження випадку захворювання на сказ собаки на зазначеній території.

Нагадуємо всім власникам тварин про необхідність чітко дотримуватися «Правил утримання собак та котів», вчасно надавати тварин для проведення ветеринарного огляду і щеплення проти сказу. Таку імунізацію від хвороби проводять щорічно, вакцина є безкоштовною в державних лікарнях ветеринарної медицини. Контакти установ за цим посиланням.

Довідково. 

Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини (гідрофобія), спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням кваліфікованої медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча.

Нагадаємо, 36 випадків сказу тварин зареєстрували на Кіровоградщині за рік.

Читайте такожУ Кропивницькому безкоштовно щеплюють від сказу домашніх тварин

Поширити:

Залишити коментар:

коментар