Важливо

ВАКС відмовив у зміні запобіжного заходу ексголові ОДА Балоню

© khoda.gov.ua

Учора, 21 вересня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у зміні запобіжного заходу колишньому голові Кіровоградської ОДА Андрію Балоня, якого підозрюють у вимаганні хабаря. Із клопотанням про зміну запобіжного заходу до суду звернувся захисник ексчиновника.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на ВАКС.

Повний текст ухвали оголосять 25 вересня.


Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Андрію Балоню, якого підозрюють у вимаганні хабаря. Це тримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави 10 135 000 гривень. Якщо підозрюваний внесе заставу, він носитиме електронний браслет. Його спільнику Сергію Шевченку, який керував патронатною службою, також присудили 2 місяці під вартою, але із заставою 5 млн 67 тисяч 500 гривень.

Згодом Андрій Балонь вийшов із СІЗО, оскільки за нього внесли заставу в 10,1 мільйона гривень. Такoж під заставу випустили Сергія Шевченка.

Однак тоді їм обом суд відмовив у пом’якшенні запобіжного заходу.

Згодом слідчий суддя ВАКС скасував обов’язок носити електронні браслети Андрію Балоню та Сергію Шевченку. Імовірно, таке рішення прийняли через відсутність вільних засобів електронного контролю. Також Вищий антикорупційний суд продовжив до 21 жовтня дію їхніх обов’язків. Зокрема, обов’язок “не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду”.

Раніше досудове слідство встановило, що Сергій Шевченко зустрічався із керівником обласної Держпродспоживслужби Ігорем Бойчуком. Він вимагав передавати голові облдержадміністрації Андрію Балоню щомісяця гроші від надходжень відрахувань лабораторій. Ця сума мала становити 110 тисяч гривень щомісяця. Натомість керівника обіцяли залишити на посаді. У квітні 2020 року Бойчук зустрічався із Балонем. Останній підтвердив, що Шевченко може отримувати гроші для нього.

Вже колишній очільник Кіровоградщини Андрій Балонь потрапив у десятку найбагатших голів ОДА за деклараціями 2019 року. Наразі суд арештував частину його майна у зв’язку з підозрою у вимаганні хабаря.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар