ВАКС продовжив строк досудового розслідування в справі підозрюваного у вимаганні хабаря Андрія Балоня

© sv-drozdova.com

У понеділок, 17 серпня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив строк досудового розслідування у справі за підозрою у вимаганні хабаря ексголовою Кіровоградської ОДА Андрієм Балонем та керівником патронатної служби ОДА Сергієм Шевченком до 26 листопада.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сторінку ВАКС у Facebook.

“Окрім цього, слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання захисника підозрюваного про зміну запобіжного заходу в частині покладених на підозрюваного обов’язків. Зокрема, обов’язок “не залишати місто Кропивницький без дозволу слідчого, прокурора або суду” змінено на “не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду”.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Андрію Балоню, якого підозрюють у вимаганні хабаря. Це тримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави 10 135 000 гривень. Якщо підозрюваний внесе заставу, він носитиме електронний браслет. Його спільнику Сергію Шевченку, який керував патронатною службою, також присудили 2 місяці під вартою, але із заставою 5 млн 67 тисяч 500 гривень.

Згодом Андрій Балонь вийшов із СІЗО, оскільки за нього внесли заставу в 10,1 мільйона гривень. Такoж під заставу випустили Сергія Шевченка.

Однак тоді їм обом суд відмовив у пом’якшенні запобіжного заходу.

Раніше досудове слідство встановило, що Сергій Шевченко зустрічався із керівником обласної Держпродспоживслужби Ігорем Бойчуком. Він вимагав передавати голові облдержадміністрації Андрію Балоню щомісяця гроші від надходжень відрахувань лабораторій. Ця сума мала становити 110 тисяч гривень щомісяця. Натомість керівника обіцяли залишити на посаді. У квітні 2020 року Бойчук зустрічався із Балонем. Останній підтвердив, що Шевченко може отримувати гроші для нього.

Вже колишній очільник Кіровоградщини Андрій Балонь потрапив у десятку найбагатших голів ОДА за деклараціями 2019 року. Наразі суд арештував частину його майна у зв’язку з підозрою у вимаганні хабаря.

Читайте також: На зарплату радників Балоня за півроку витратили майже чверть мільйона гривень

Поширити:

Залишити коментар:

коментар