Як бразилець організував у Кропивницькому аферу на 35 мільйонів доларів (ВІДЕО)

Бразилець Карлос Фузіяма та його спільники організували у Кропивницькому у приміщенні старої їдальні заводу “Друкмаш”  криптоферму, через яку ошукали інвесторів і присвоїли щонайменше 35 мільйонів доларів.

Розслідувачі “СтопКору” дослідили, як “підприємцю” вдалося у центрі України аналог “МММ” транснаціонального масштабу, передає Перша електронна газета.

Карлос Фузіяма називає себе “людиною, що робить мільйонерів”, але його “бізнес” в Україні закінчився обшуками, кримінальним провадженням і скасуванням посвідки на проживання. У Бразилії його діяльність розслідує парламентська комісія, в Японії – прокуратура, а Інтерпол виписав на нього так звану “синю картку”, що передбачає збирання інформації про особу, яка підозрюється у злочинах.

Як же “криптомагнат” Карлос Фузіяма організував у заводській їдальні в Кропивницькому мільярдну аферу транснаціонального масштабу? Через які фірми й структури бразильський ділок вивів з ТОВ “Майнінг Експрес” щонайменше мільярд гривень? Як просувається справа, яку завела стосовно фінансової піраміди Генпрокуратура? І чому Фузіямі заборонили в’їзд до України? СтопКор провів власне розслідування резонансної історії – деталі у відеоматеріалі Ігоря Хмурого.

У 2021 році українські правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом організації у Києві й Кропивницькому масштабної криптовалютної піраміди під назвою “Майнінг Експрес”. Як стало відомо розслідувачам СтопКору, за цією масштабною аферою стоїть бразилець японського походження Карлос Фузіяма, який через фірми “прокладки” зміг вивести з України щонайменше 35 мільйонів доларів США.

Фузіяма почав свою діяльність в Україні з гучного анонсу, оголосивши, що збирається відкрити “найбільшу криптовалютну ферму Європи”. “Виробничою” базою для цього проекту він обрав Кропивницький, а саме… колишню їдальню заводу “Друкмаш”. При цьому так зване високотехнологічне обладнання для майнінгу “крипти” нікому так і не показали, пославшись на “стерильність”.

У статутний фонд компанії “Майнінг Експрес” було внесено лише 100 тисяч гривень, що значно контрастувало з анонсованим капіталом у сотні мільйонів доларів.

За даними слідства, Фузіяма і його “соратники” продавали інвесторам так звані “кар’єрні плани” з обіцянками щоденного доходу в криптовалюті, однак згодом компанія блокувала вкладникам доступ до коштів або відмовляла у їх поверненні. Жертвами піраміди стали інвестори не лише з України, а й з інших країн, зокрема з Японії.

У 2021 році після низки розслідувань та обшуків українські правоохоронці вирішили заборонити Карлосу Фузіямі в’їзд до країни та скасували його посвідку на постійне проживання в Україні. За даними СтопКору, сам Фузіяма покинув Україну ще до введення заборони.

Правоохоронці також заарештували частину обладнання ферми, яке, як з’ясувалося, навіть не належало компанії “Майнінг Експрес” і було зареєстроване на гонконгську фірму Фузіями – “Едельвейс Інвестмент Трейдінг Компані”. Експерти стверджують: виробнича “база” більше нагадує нелегальну криптошахту, і це – не законний бізнес, а “самопальні” операції з видобутку криптовалюти.

У травні 2021 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за статтею “шахрайство”, пов’язану з діяльністю Фузіями. Як зазначено у матеріалах слідства, схема “Майнінг Експрес” працювала за принципом фінансової піраміди, подібної до МММ чи інших сумнозвісних кредитних афер, а обіцяні “бонуси” та високі доходи так і не були виплачені.

Як повідомляла раніше Перша електронна газета, влітку 2021 року поліція та прокуратура проводили обшуки в Mining Express. Все виявлене на “фермі” майно конфіскували. Кілька місяців адвокати Фудзіями намагалися повернути обладнання “бізнесмену”, але суд відхиляв всі звернення, а правоохоронці продовжували розслідування криптоафери.

Журналісти “СтопКору” дослідили, що значні суми коштів, зібрані через “Майнінг Експрес”, виводились через зміну статутного капіталу та переоформлення компанії. Наприкінці 2022 року капітал підприємства несподівано зріс до 1,275 мільярда гривень, але вже за кілька місяців кошти вивели, залишивши на рахунках лише 250 тисяч гривень.

У 2023 році фірму кілька разів переоформили на нових власників і перенесли її реєстрацію до Львова. Проте за новою адресою є лише багатоквартирний будинок з зачиненим адвокатським офісом. Чинним бенефіціаром перейменованої компанії є Владислав Мельохін, який за даними платформи YouConrtol, має відношення до ще пів тисячі різних юросіб.

Також СтопКор з’ясував, що Карлос Фузіяма мав проблеми з українським законом ще до відкриття “Майнінг Експрес” у Кропивницькому. Так у 2017 році, прибувши до Борисполя, він не задекларував зайву готівку. Через це гроші було конфісковано на користь держави.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар