Футбольний турнір пам’яті Юрія Оліфіренка стане традиційним у Кропивницькому

© 0629.com.ua

Протягом двох днів на базі КДЮСШ № 2 у Кропивницькому тривав міський турнір з футболу серед юнаків, присвячений пам’яті Героя АТО, капітана І рангу, кавалера Ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Юрія Оліфіренка.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

У змаганнях взяли участь шість команд. Після першого дня турніру визначилися три кращі колективи, які і розіграли між собою нагороди.

24603 1200x800 2

За підсумками футбольних баталій, бронзовими призерами стали гравці команди «Зірка». Тренує спортсменів Олексій Ярюхін. Срібні медалі завоювали юні футболісти з команди «Зірочка» під орудою Олександра Гайсьонка. А перемогу у турнірі вибороли вихованці Віктора Дегтяра із команди КДЮСШ № 2.

24605 1200x800 2

Під час урочистого нагородження учасників змагань юних спортсменів привітали заступник міського голови Наталія Дзюба, дружина Юрія Оліфіренка – Олена та доньки Героя Ольга й Олеся.

24604 1200x800 2

Рідні Героя АТО подякували організаторам і учасникам змагань за проведення турніру на високому рівні. У свою чергу представники міської ради зазначили, що турнір пам’яті Юрія Оліфіренка планують зробити традиційним і проводити щороку в січні.

Призерів змагань нагородили перехідним кубком і дипломами управління молоді та спорту міської ради. Усіх учасників змагань пригостили солодкими подарунками від сім’ї Юрія Оліфіренка.

24607 1200x800 2

24608 1200x800 2

24609 1200x800 2


Капітан першого рангу Юрій Олефіренко загинув в зоні АТО під вогнем російсько-терористичних військ 16 січня 2015 року. При цьому він пожертвував собою для порятунку підлеглих – прикрив своїм тілом трьох солдатів. Олефіренко помер від отриманих поранень по дорозі в госпіталь.

Юрій Олефіренко – уродженець села Криничувате Бобринецького району, 1965 року народження. Він закінчив факультет спецназу Рязанського училища ПДВ СРСР і отримав призначення в найгарячішу частину – “кабульську роту”. Це була 459-а окрема рота спеціального призначення, перший штатний підрозділ спецназу 40-ї армії в Афганістані.

По закінченні відрядження Олефіренко добровільно попросив залишитися в Афганістані і відвоював там повних чотири роки. За бойові операції нагороджений орденом і медалями.

В Україні Олефіренко все життя прослужив у частинах спецназу – в Кропивницькому та Очакові. У серпні 2014 року він за власним бажанням був мобілізований до лав Збройних Сил України і призначений командиром 42-го батальйону територіальної оборони (зараз – 42 ОМПБ). Разом зі своїми бійцями Олефіренко побував під Савур-Могилою, Іловайськом та в інших гарячих точках Донбасу.

Виконуючи важливі завдання на передових позиціях одного з основних напрямків протистояння на Приазов’ї, офіцер разом з підлеглими надав вищому командуванню інформацію про мінометні позиції противника, з яких у той час вівся інтенсивний вогонь по селу Павлопіль Новоазовського району Донецької області. Завдяки оперативній і точній доповіді командира, українська артилерія завдала вогневого удару і знищила терористів, тим самим зупинивши обстріл селища з безліччю мирних мешканців.

Юрій Олефіренко загинув під час виконання бойового завдання в районі Маріуполя. Разом зі своєю групою він проводив розвідку розташування мінометів терористів. Коли почався раптовий мінометний обстріл, Юрій кинувся на захист бойових побратимів і прикрив своїм тілом трьох бійців. Під час евакуації до медичного закладу серце командира зупинилося. У нього залишилися дружина і дві доньки.

Кіровоградщина попрощалася з воїном 19 січня 2015 року.  Поховали його на “Алеї Слави” Рівнянського кладовища.

Нагороди Юрія Олефіренка:

  • Орден Червоної Зірки
  • Медаль «Захиснику Вітчизни»
  • Відзнака «Ветеран військової служби»
  • Медаль «За миротворчу діяльність»
  • Медаль «10 років Збройним Силам України»
  • Медаль «15 років Збройним Силам України»
  • Медаль «За відвагу»
  • Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»
  • Пам’ятний нагрудний знак «Воїн-миротворець»
  • Нагрудний знак «Воїну-інтернаціоналісту»
  • Медаль «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу»
  • Пам’ятна медаль НАТО «ISAF»
  • Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

У Кропивницькому рішенням міської ради № 4076 від 31 березня 2015 року вул. Фрунзе було перейменовано на честь Юрія Олефіренка.

27 грудня 2016 року на фасаді бобринецької школи №4, у якій навчався героїчний земляк, відкрили меморіальну дошку на його честь.

У пам’ять про видатного земляка народний депутат України Станіслав Березкін ініціював клопотання Верховної Ради України до Президента про нагородження Юрія Олефіренка державною нагородою – присвоїти звання «Герой України» (посмертно).

Благодійна організація «Миколаївський фонд «Добро» висловила ініціативу щодо перейменування середнього десантного корабля «Кіровоград» на честь Юрія Олефіренка, яку підтримало командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Указ Президента України Петра Порошенка про перейменування корабля зачитали 3 липня 2016 року, під час святкувань Дня воєнно-морського флоту України, що пройшли в Одесі.

13529009_1194165563969164_43140565323979335_n

Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради нагородив  Юрія Олефіренка  відзнакою „За заслуги” ІІ ступеня (посмертно).

У рідному Бобринці на згадку про загиблого земляка відкрили меморіальну дошку:

А мешканці Миколаєва, де Юрій Олефіренко працював командиром 73-го морського центру спеціального призначення, присвятили йому одну з програм циклу «Пам’ять священна»:

Юрій Олефіренко – великий воїн, видатний син своєї землі, безстрашний захисник України, Герой, який віддав життя за свій народ і своїх бійців. Нехай земля йому буде пухом, а пам’ять про нього – житиме в віках!

Поширити:

Залишити коментар:

коментар