Бабуся з Благовіщенського подарувала “Бабі Єльці” півторастолітню скриню

Півторастолітню скриню і діжку для тіста, якій більше півсотні років, привезли в Кропивницький з Благовіщенського учасники проєкту “Баба Єлька”. Ці безцінні речі в музей передала 82-річна Галина Томашевська.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Суспільного.

Галині Вікторівні скриня дісталася від свекрухи Марії Томашевської, яка народилася в 1909 році, а тій – від її мами 1888 р.н..

“Тут міцне дерево, шкідник його не їсть. Може, груша. Тепер така скриня нікому не потрібна, я її пофарбувала, бо була страшна, вона стояла у літній кухні”, – розказала бабуся.

Разом зі скринею вона передала в музей дубову діжку для тіста, якою активно користувалася впродовж тридцяти років, а потім – не було сили і потреби вимішувати так багато тіста. Бабка розповіла і про особливості замішування тіста:

“Пекла хліб раз у тиждень, 10-11 буханок. Діжка дерев’яна більше тримає тепло, а в алюмінієвій мисці тісто швидко вистигає, не підіймається і кисне “.

Скриню з діжкою автомобілем “Нової Газети” привезли у Кропивницький. Гроші для транспортування раритетів збирали всім світом – на заклик “Баби Єльки” у Facebook відгукнулося чимало ентузіастів із різних куточків Кіровоградщини, які підсобили коштами на пальне.

Речі доставили на склад, де зберігають речі, зібрані під час експедицій Кіровоградщиною чи подаровані небайдужими шанувальниками фольклорно-етнографічного проєкту.  Реставрувати скриню не будуть, щоб максимально зберегти її нинішній вигляд.

Усі свої скрині “Баба Єлька” планує показати широкому загалу цього року.

Більше дивіться в сюжеті Суспільного.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар