Український Музичний Інтернет-канал відзначив кліп співачки з Кропивницького

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Кліп на пісню «Млиночок», який знімався на Кіровоградщині, увійшов до списку українських музичних новинок за версією MVUA (MusicVideoUA).

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією MVUA.

Кліп, який створив творчий тандем фолк-співачки YELKA (Світлана Буланова), композитора Максима Величка та оператора Олександра Майорова, презентували наприкінці травня. У ньому ожила прадавня веснянка “Млиночок”, яку учасниці проєкту “Баба Єлька” записали під час експедиції від Насті Павлівни Зеленько з Розумівки.

Нагадаємо, це вже друга музична робота, яку відзначив Перший Український Музичний Інтернет-канал MVUA, – у січні до ТОПу новинок потрапила пісня “Оддавала мати дочку“.

Читайте також: У Кропивницькому відбудеться виставка традиційних українських сорочок

Прем"єра!!! YELKA – МЛИНОЧОК

Кліп на пісню «Млиночок» – це третя спільна робота композитора Max Velychko, оператора Aleksandr Maiorov та співачки YELKA (Світлана Буланова). «Млиночок» знімали поблизу сіл Давидівки Голованівського району та Розумівки Олександрівського.Давидівку вибрали не випадково, а через мальовничі береги річки Ятрань і старовинний водяний млин, збудований на початку ХХ століття за власника тамтешнього маєтку контр-адмірала Олексія Абази. Млин працював орієнтовно з 1911 до 1990-х років.Участь у зйомках взяла і конячка Лиска, яку на світанку без попередньої домовленості з авторською групою під час зйомок привів пастися у беріг житель Давидівки Павло Бербега. Ще однією локацією, показаною у кліпі, стало село Розумівка, відоме не лише краєвидами, а й своєю історією. Тут для зйомок обрали садибу 81-річної Насті Зеленько – саме від неї члени проєкту «Баба Єлька» записали веснянку, яку сьогодні переосмислила YELKA. Разом із Настею Павлівною дівчата з «Баби Єльки» та Максим Величко зустрічали світанок на березі Бондарського ставу. Участь у зйомках також узяли члени проєкту «Баба Єлька» – Інна Тільнова та Світлана Листюк.Авторкою спідниць, у які вбрані Інна Тільнова та Світлана Листюк, стала майстриня Валентина Ляшенко, яка вже багато років відтворює автентичний український одяг (майстерня «Стьожка»). Червона спідниця Світлани Листюк прикрашена вибійкою від Творчої майстерні «Буряк кучерявий», а сіра має містичну історію – тканину для її пошиття була знайдена у скрині свекра Світлани Буланової, який повернувся з Сибіру в Україну після розкуркулення його родини. Вбрання Світлани Буланової – автентична сорочка та сарафан (шарафан), пошиті на початку ХХ століття. На дівчатах традиційні українські прикраси: червоні намиста з кераміки, скляні сережки, дукач, який у давнину носили модниці Олександрівського району, стрічки та квіти. Ми прагнемо привернути увагу до свого, показавши, яким красивим може бути все, що пов’язане з рідним краєм.Ой на горі млиночок Ой, на горі млиночок, млиночокКінь мене несе, тихо йдеЙ у полеТам дівчаток таночок, таночокКінь мене несе, тихо йдеЙ у полеПоміж їми сам Їван, сам Їван,Кінь мене несе, тихо йдеЙ у полеТам він собі дівку брав, дівку бравКінь мене несе, тихо йдеЙ у поле- Ходи, дівко, зо мною, зо мноюКінь мене несе, тихо йдеЙ у полеБудеш мені жоною, жоноюКінь мене несе, тихо йдеЙ у поле#YELKA #бабаЄлька #Розумівка #НастяЗеленько

Опубліковано YELKA Субота, 23 травня 2020 р.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар