У Кропивницькому церковними піснями і підтримкою з Сибіру мітингували проти перейменування

Сьогодні, 15 липня, у Кропивницьку мітингували прихильники та противники нової назви міста.

Нагадаємо, вчора, 14 липня, депутати Верховної Ради перейменували Кіровоград у Кропивницький.

Декілька сотень людей, які “вболівають” за назву Єлисаветград були “озброєні” прапорами та транспарантами. Більш того, за свідченнями очевидців, основну масу мітингу звозили до центра міста автобусами заводу “Радій”.

13718104_1057476097661372_2114054950_o

А на початку мітингу журналісту Першої електронної газети вдалося зафіксувати, як з автівки, яка припаркувалась по вул. Тараса Карпи, централізовано роздавали прапори та транспаранти. Жінка, яка знаходилась біля автівки, представилась Оленою, і розповіла, що сама виготовила транспаранти і придбала прапори. Вона повідомила, що виступає проти нової назви. Троє молодих людей, які щойно з цієї автівки отримали протестний реманент, з усмішкою на обличчі повідомили, що вони друзі та сусіди Олени, і прийшли на мітинг за те, щоб наше місто залишилось Кіровоградом.

виставка1 2 3

Не дивлячись на те, що організатори мітингу проти Кропивницького декларували свій захід, як акцію у підтримку української назви Єлисаветград, і запевняли, що ніякого стосунку до сепаратизму та антиукраїнської позиції він не має. Але серед учасників мітингу лунали сумнівні недвозначні тези.

Один з постійних учасників мітингів за Єлисаветград назвав своїх опонентів «казламі».

4

«Я казав казли вот на етіх. Там… Правий сектор стоять, бандеравєц стаіт», – розповів він нашому журналісту, вказуючи на учасників АТО.

Не обійшлося на цьому мітингу і без бабусь-прихожанок московської церкви з іконами в руках. Вони, як завжди зосереджували увагу на святості Єлисавети, і що лише під її покровом наше місто розцвіте. Бабусі були одними з найактивніших учасників мітингу, і час від часу співали церковних пісень, розмахуючи іконами.

 DSC_0206DSC_0204

«Хто він такий цей Кропивницький? Він артіст. Артісти нам не нужні, нам нужна святая покровітєльніца», – розповіла прихожанка Любов Полякова.

Також на мітингу була помічена громадянка Росії, яка приїхала з Сибіру на хресну ходу прихожан московского патріархату з Донецька до Києва. Ніна Нечаєва повідомила, що спеціально приїхала з Омська, аби підтримати Єлисаветград.

Цим фактом обурилася волонтерка Оксана Червоная.

«В цей трагічний день, на річницю загибелі дев’яти наших найкращих хлопців під Ізварино, замість траурної ходи та покладання квітів на Алеї Слави, замість туги – вакханалія в центрі міста! Прикриваючись українськими прапорами, щедро залитими кров’ю патріотів, знову з небуття кличуть імператрицю.
“Я приехала из Сибири, чтобы поддержать Елисаветград”. Люди, це нечувано! Подивіться в очі батьків загиблих і поранених хлопців. Заспокойтесь, не буде тут вам ніякого руського миру! Кому погано в Україні – в сибіру у вас є однодумці», – написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

До мітингуючих з міськради вийшов очільник міста Андрій Райкович. Він висловив думку, що рішення депутатів ВР не є консолідуючим, і не відображає думки містян.

«Сталося те, що сталося. І я призиваю вас всіх до спокою», – резюмував міський голова.

6

Весь цей час прихильники назви Кропивницький знаходились на сходах перед будівлею міськради. Вони закликали опонентів одуматися, і прийняти законне рішення Верховної Ради.

«Зараз відбувається так звана «гібридна війна». Вона зараз відбувається у ваших мізках. Ви зараз підтримуєте ворога, який напав на нашу землю. У нас війна з Росією, вона окупувала частину нашої території. Люди з Донбасу, так як і ви зараз заявляли, що їх не чують і що Київ їм не указ. Тепер вони тікають звідти, або ховаються у підвалах. Ви теж цього хочете?», – звернувся до прихильників Єлисаветграда учасник АТО. Опоненти ж протягом всього його виступу закрикували його, і скандували «Ганьба».

5

На завершення свого мітингу прихильникам Єлисаветграда зачитали резолюцію, яку направлять голові Кіровоградської ОДА, міському голові Кропивницького, голові ВРУ та народним депутатам, а також Президенту України. Згідно з резолюції, яку зачитала голова громадської організації “Воля” Еліна Мороко, прихильники Єлисаветграда вимагають скасувати рішення про перейменування Кіровограда.

DSC_0226

Мітингарі по завершенню дійства дружною колоною вирушили до автобусів. Фото кропивничани опублікували у соцмережах. Зі світлин можна зрозуміти, що транспорт чекав на прихильників Єлисаветграда на вулиці Шульгіних, біля 4-ої школи та ДЮЦу.

13681049_1180456712006869_7400171133746208280_n
фото Анастасії Зубової
13718625_1180456735340200_1204547629503723007_n
фото Анастасії Зубової

Згодом, кропивничанин Дмитро Авдєєв опублікував світлини, як автобуси заїхали на територію заводу “Радій”: “Було три автобуси. Заїхали через транспортні ворота на територію заводу. В автобусах були люди з плакатами і прапорами”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до У Кропивницькому церковними піснями і підтримкою з Сибіру мітингували проти перейменування

  1. Эти имперские совки вначале, в период своей коммуняцкой прихватизации, украли у нас всех предприятия, сделав их своими, раздерибанили всё, что только попалось им в лапы, а теперь хотят украсть у нас уже и само имя города, навязывая своими фальсификациями имперскую ему кличку как тот “Ели советы град”. Ведь за елисаветград, как раз и выступают все местные князьки из недобитых регионалов, привлекая к этому тех же бабок, которых привлекали ещё давно для сохранения имени палача Украины, и которым теперь не судами нас всех пугать, а самим сидеть за прошлое, как тянут в него их имперским названием. Быть нашему городу в центре Украины, только с украинским названием! Кропивницкий! А всё остальное, это – измена интересам Украины, когда истинные патриоты борются за её будущее, а все эти сепары, толкают её в прошлое. А если, такому меру не нравится украинское название, то пусть и валит с мэрского кресла в ту империю, где и возрождают имперские имена с их имперским духом прошлого. Мы – за будущее Украины, за Кропивницкий!

  2. Мильоны – вас. Нас – тьмы, и тьмы, и тьмы.
    Попробуйте, сразитесь с нами!
    Да, скифы – мы! Да, азиаты – мы,
    С раскосыми и жадными очами!

Коментарі заборонені.