Дисциплінарну справу відкрили щодо судді Галагана, якого визнали винним у п’яному кермуванні, а потім виправдали

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Кіровського райсуду Кропивницького Олексія Галагана, якого у 2016 році суд першої інстанції визнав винним у кермуванні автівкою напідпитку та злісній непокорі поліції, а Апеляційний суд виправдав.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби Вищої ради правосуддя.

10 січня відбулося засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, на якому розглянули скаргу народного депутата України Антона Геращенка стосовно судді Кіровського райсуду Олексія Галагана та судді апеляційного суду Людмили Ткаченко.

У результаті розгляду скарги Дисциплінарна палата відкрила дисциплінарну справу стосовно Олексія Галагана, а от у відкритті дисциплінарної справи стосовно Людмили Ткаченко – відмовила.

Нагадаємо, 2 вересня 2016 року Кіровоградський районний суд визнав Олексія Галагана винним у адміпорушеннях за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора). А вже 23 вересня 2016 року Апеляційний суд Кіровоградської області скасував рішення суду першої інстанції. Рішення про виправдання ухвалила суддя апеляційного суду Людмила Ткаченко.

Олексій Галаган (ліворуч) зі своїми захисниками

У ході розгляду справи судом першої інстанції поліцейські повідомили, що 25 липня 2016 року, близько опівночі, патрульні зупинили автівку УАЗ Патріот через технічну несправність освітлення, а в процесі спілкування, за версією поліції, патрульні виявили у водія явні ознаки алкогольного сп’яніння. Водієм виявився суддя Кіровського райсуду м. Кропивницький Олексій Галаган. Він заперечував факт свого алкогольного сп’яніння. Крім того, Галаган стверджує, що поліцейські його побили. А патрульні в свою чергу звинувачували його у злісній непокорі, оскільки, за їх версією, Галаган втік від них і чинив супротив.

У результаті, патрульні склали на Олексія Галагана три протоколи – за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння), за ст.122-2 (незупинка транспортного засобу на вимогу поліції) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора).

Спочатку матеріали справи передали до Кіровського райсуду, але, оскільки підозрюваний там працює, її було перенаправлено до Апеляційного суду, який передав справу до Кіровоградського районного суду.

Олексій Галаган, у свою чергу, наступного ранку, 26 липня, звернувся до прокуратури із заявою про побиття. Прокуратура області наразі розслідує провадження щодо нібито перевищення повноважень поліціянтами.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Дисциплінарну справу відкрили щодо судді Галагана, якого визнали винним у п’яному кермуванні, а потім виправдали

  1. Це не перший випадок керування Галаганом на підпитку.

Коментарі заборонені.