Важливо

Подароване дитя: “всиновлювачам” і матері 10-місячного немовляти загрожує до 15 років в’язниці

скріншот з відео

У Кіровоградській області подружжя з села Оситняжка підозрюють в торгівлі людьми: родина взяла на виховання дитину своєї знайомої і пояснила це тим, що жінка не мала грошей, щоб ростити хлопчика. Зараз і “всиновлювачам”, і матері, яка подарувала дитину, загрожує до 15 років в’язниці, а малюка може очікувати дитячий притулок, йдеться у сюжеті програми “Сьогодні” на телеканалі “Україна”.

Як стало відомо, хлопчик з’явився в родині Кабанюк минулої весни, коли знайома від безгрошів’я нібито подарувала їм малюка. При цьому у Ольги Кабанюк син уже дорослий, тому вона з радістю взялася за виховання, а батьком маленького Марка записали її чоловіка – Олександра Кабанюка.

“Вона сама поїхала з чоловіком у ЗАГС, і вони написали заяву, що він визнає батьком дитини себе”, – розповіла жінка.

У свою чергу, її чоловік запевнив, що немовляті “з першого дня я віддав душу, серце, тепло, час, ми для нього робили все, постійно ходили до лікарні, лікарів викликали додому”.

За словами завідуючої дитячим відділенням Кіровоградської райлікарні Ірини Потеряйко, Марк – дуже контактна дитина і весь персонал лікарні дуже його полюбив.

“У ліжечку дитина стоїть, іграшками грає. Контактний, коли до нього заходять всі, медичний персонал дуже полюбив”, – розповіла вона.

Тим часом, в соцслужбі стверджують, що забрали малюка з сім’ї, тому що Кабанюки його офіційно не усиновили, а батьківство Олександра експертиза не підтвердила, і тому подружжю, а також біологічній матері дитини висунули підозру у торгівлі людьми і зараз всі троє – під домашнім арештом.

“Вони між собою домовилися про те, що вона не продала дитину, а вона подарувала дитину. Це все одно вважається злочином проти дитини, проти людини”, – підкреслила начальник служби у справах дітей Кіровоградської райдержадміністрації Світлана Черненко.

При цьому в соцслужбі з’ясували, що 35-річний Олександр – неодноразово судимий, ще й випиває, що підтверджують і сусіди.

“Бували й сварки, бували і п’янки, і гулянки. Ну, як молоді люди”, – розповіла сусідка Галина Кваша.

Тим часом, юрист Людмила Бордунос каже, що Кабанюк мали всі шанси бути батьками дитини, якби оформили все за законом.

“Мама могла віддати дитину, якщо він їй не потрібен. Вона його повинна була віддати в будинок малятка або дитячий будинок, а батьки нинішні – повинні були його просто усиновити”, – розповіла вона.

Варто додати, що в соцслужбі вже повідомили: дитину найближчими днями переведуть до дитячого притулку.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар