Щомісячну абонплату за розподіл газу мешканці Кіровоградщини поки що не платитимуть

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення. Відповідно, нововведення щодо щомісячної абонплати за розподіл газу поки що не вступають в дію і мешканці Кіровоградщини платитимуть за газ відповідно до усталених розрахунків.

Повідомляє НКРЕКП.

Виходячи з того, що НКРЕКП не регулює ціну природного газу, яка складає 87% загального тарифу на газ та теплову енергію, а регулює лише транспортування та розподіл природного газу (13%), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для забезпечення прозорості, розвитку конкуренції та забезпечення безпеки для споживачів на виконання Закону України «Про ринок природного газу» щодо запровадження принципу потужності прийняла відповідні тарифи 1 квітня. На відкритому засіданні за новою методологією були затверджені тарифи:

  • на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз»;
  • на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Методологія, за якою визначено тарифи, була розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу. Запровадження принципу потужності також міститься в Меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Враховуючи соціальну значимість цього питання НКРЕКП:

  • виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку;
  • проведе додаткові консультації з Кабінетом Міністрів України в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу природного газу;
  • ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

Відповідно, на відкрите засідання Комісії, з врахуванням вимог Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» щодо оприлюднення порядку денного не пізніше як за три робочі дні до дня проведення засідання, на 10 квітня 2017 року виноситься питання про призупинення та внесення змін до деяких постанов НКРЕКП у сфері природного газу з метою недопущення підвищення загального рахунку для населення.

Довідково:

  • Вже 2 роки Кабінет Міністрів України регулює кінцеву ціну на природний газ для потреб населення та для виробництва теплової енергії для потреб населення шляхом покладення спеціальних обов’язків, використовуючи повноваження, надані Уряду Законом України «Про ринок природного газу».
  • З моменту набуття чинності Закону України «Про ринок природного газу» 1 жовтня 2015 року НКРЕКП втратила і на сьогоднішній день не має повноважень по встановленню ціни на природний газ як товар.
  • Ознайомитись з більш детальною інформацією щодо тарифів на транспортування та розподіл природного газу можна в інформаційних матеріалах Комісії.

Скільки мешканці Кіровоградщини платитимуть за газ: детально про нові тарифи

Чи платитимуть кропивничани щомісячну абонплату за розподіл газу?

Поширити:

Залишити коментар:

коментар