Доручити Кропивницькому відділу Українського географічного товариства підготувати клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність створення в Кіровоградській області національного природного парку «Чорноліський». Таке рішення прийняли учасники круглого столу «Чорнолісся верхів’їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи», який відбувся у Кропивницькому учора, 1 березня.
Круглий стіл організували Українське географічне товариство (Кропивницький відділ), Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА, Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА, громадська організація «Спільна дія» та всеукраїнське товариство «ПРОСВІТА» ім. Т. Шевченка (Кропивницький осередок).
До обговорення природної, археологічної та історико-культурної цінності лісових масивів Чорнолісся верхів’їв Інгульця долучилися археологи, історики, географи та біологи навчальних закладів та наукових установ Кропивницького, Чигирина, Херсона, Києва; Полуйко Василь Юліанович, заступник міністра екології та природних ресурсів України; Середюк Олег Олексійович, перший заступник начальника управління – головний лісничий Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, директори лісових господарств, голови окремих сільських рад і районних державних адміністрацій та інші.
Читайте також: Урятувати Чорний Ліс: туристичні об’єкти замість заготівлі деревини
Як сказав голова Кропивницького відділу Українського географічного товариства, кандидат географічних наук Андрій Домаранський:
«Учасники круглого столу прийшли висновку, що лісові масиви північної частини Кіровоградської області: Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші мають надзвичайну природну, археологічну та історико-культурну цінність і мають слугувати справі збереження природи та національної пам’яті українського народу. Інтенсивність та масштаби ведення господарської діяльності на теренах лісових масивів верхів’їв Інгульця, мають надзвичайно виснажливий характер і загрожують збереженню природних, археологічних та історико-культурних об’єктів у їхніх межах».
«Лісозаготівельна діяльність створює небезпечну економічну залежність господарства Знам’янського та Олександрівського районів від роботи цієї галузі і потребує пошуку альтернативи» – говорить Лариса Семенюк, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геоекології ЦДПУ ім. В.Винниченка.
Найбільш оптимальною формою господарського використання території лісових масивів верхів’їв Інгульця, що дозволить збалансувати господарські потреби мешканців області і місцевих громад з потребою в охороні природної, археологічної та історико-культурної спадщини національного виміру є створення національного природного парку «Чорноліський». Природними ядрами національного парку стали б лісові масиви Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та сумежні з ними території.
Читайте також: На Кіровоградщині продовжують збирати підписи за створення національного парку