Важливо

Українська мова – у списку мов домашнього спілкування у США

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Бюро перепису населення США повідомляє, що для домашнього спілкування американці використовують 350 мов, які поступово витісняють англійську мову у великих мегаполісах. Серед них —  і українська.

Дані перепису опубліковані цього тижня свідчать, що хоча переважна більшість населення США говорить вдома англійською, також поширеними мовами спілкування є іспанська, китайська, французька та в’єтнамська, передає Голос Америки.

Згідно з опитуванням, мешканці Штатів також, хоча дещо рідше, спілкуються вдома українською, турецькою, румунською та амхарською (державна мова Ефіопії) мовами. Крім цього у США можна почути 150 різних індіанських мов, якими розмовляють понад 350 тисяч осіб, у тому числі представники народів Юпік, Дакота, Апачі, Керес та Черокі.

Опитування також звернуло увагу на 15 великих міст США, де використовується найбільша кількість мов.

Мешканці Нью-Йорка та його передмість говорять, принаймні, 192 мовами, 185 мовами говорять у Лос-Анджелесі та його околицях, у столиці США Вашингтоні 168 мовами, Сіетлі – 166 та Фініксі – 163.

У найбільших містах країни англійська мова, фактично, стає мовою меншини. Так, у Лос-Анджелесі 54% мешканців говорять вдома іншою мовою. У Маямі цей показник становить 51 відсоток, у Сан-Франциско – 40 відсотків, у Нью-йорку – 38 відсотків, в Г’юстоні – 37 відсотків, у Вашингтоні – 36 відсотків.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*