Важливо

Баба Єлька відкриє виставку традиційних сорочок Кіровоградщини

У четвер, 19 травня, в етнолабораторії “Баба Єлька” (вул. Театральна, колишня Дворцова,12) відбудеться виставка традиційних сорочок Кіровоградщини.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Так, відвідувачі виставки зможуть  побачити давню весільну сорочку з домотканого конопляного полотна (с. Димине, Новоукраїнський район), якій імовірно більше ста років. Дізнатися про знахідку, яка зберігалася на горищі у селі Цвітному, побачити фрагмент чоловічої сорочки поч. ХХ століття із села Розумівки, помилуватися сорочкою Катерини Грицаєнко, яку та привезла з собою із затопленого Кременчуцькою ГЕС села. Побачити останню сорочку, вишиту бабою Єлькою – Оленою Рибалкіною із села Розсохуватки Маловисківського району.

280471249-784432915875438-4484667805520843836-n

Центром експозиції стане вишита гладдю сорочка, знайдена у Кропивницькому на смітнику. 

“Українську традиційну культуру досить довго і вперто намагалися відсунути подалі, на перефирію, тому і зараз в сучасних закладах культури ми можемо побачити засилля шароварщини, яку видають за традицію. Я впевнена, що знайдена на смітнику (під час війни) фантастична вишита сорочка – це знак, який свідчить, що не так просто знищити те, що має потужну силу. Запрошуємо кропивничан до розмови про традиційну вишиту сорочку в стінах нашої Етнолабораторії, ми розкажемо все, що дізналися під час експедицій Кіровоградщиною”, – зазначає голова ГО “Баба Єлька” Інна Тільнова.

Під час виставки відбудеться прес-конференція для журналістів за участі майстрині Анни Баранової (майстерня “Вільна птаха горобчик”), на якій буде оголошено про початок нового проєкту зі збереження культурної спадщини Кіровоградщини.

Етнолабораторія буде відчинена з 9.00 до 18.00

Нагадаємо,  в Олександрії відкриється мистецька виставка про війну

Читайте також: обласна філармонія влаштовує виїздні концерти для військових і переселенців

Поширити:

Залишити коментар:

коментар