Важливо

Українцям у прямому ефірі показали туристичні принади Кропивницького

Під час прямого ефіру каналу 1+1 українцям показали туристичні принади Кропивницького. Трансляція відбувалася учора з Театральної площі в рамках телепроекту “30 років незалежності”.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Журналісти наголосили, що приїжджі дуже часто недооцінюють це місто, адже тут дійсно є що подивитися. Наприклад, лише у Кропивницькому можна побачити музейні експонати просто неба. Це так звані скіфські баби – монументальні кам’яні скульптури скіфських воїнів, яким понад шість 6 тисяч років. Стоять вони на клумбі біля обласного краєзнавчого музею, тож кожен перехожий може підійти, сфотографуватися і навіть торкнутися.

Screenshot 6

Другою локацією в туристичному маршруті став пам’ятник першому трамваю, який встановили у 1997 році до 100-літнього ювілею з дня появи трамвая в Кропивницькому (тоді ще Єлисаветграді). Наше місто стало третім в Україні (після Києва і Дніпра), де запустили трамвайну лінію. Це сталося у 1897 році.

У 1941 році при відступі радянських військ трамвайну електростанцію підірвали. Відновлювати її вже було нікому, бо незадовго до того під радянську машину потрапили кадри трамвайників – були репресовані рядові спеціалісти і керівники.

Screenshot 3

Куди обов’язково радять завітати всім туристам і місцевим – це до Етнолабораторії “Баби Єльки”, яка відкрилася цьогоріч на Дворцовій, 12.

Креативний простір, де кожен може пізнати автентичну народну культуру Кіровоградщини – чисту й унікальну, без радянщини і шароварщини, створила команда “Баби Єльки” за результатами трьох років своєї діяльності. Починаючи з пошуків стародавніх пісень, етноволонтери врешті зібрали величезну колекцію старожитностей, які представляють місцевий побут, культуру і життя пересічних українців. Тут ви не знайдете ні міфічних шароварів, ні китайських вишиванок, ні пластикових віночків – лише справжнє, народне.

229836796 531287631325991 3106607266636672143 n

Маленьку мандрівку Кропивницьким журналісти завершили у музеї 3-го полку спецпризначення імені Святослава Хороброго, який оновили у 2018 році. Тут можна дізнатися про історію і бойові операції військ спеціального призначення і кропивницького полку зокрема, відвідати залу, присвячені участі місцевих воїнів в АТО/ООС, дізнатися про героїчну оборону Донецького аеропорту, побачити ключ від летовища, прострелені ворогами прапори і бронежилети, справжню військову амуніцію та інші речі, які зберегли на собі відбиток кривавої війни за Україну.

Screenshot 8

Нагадаємо, традиційні танці під сільську музику влаштували посеред вулиці у Кропивницькому.

Читайте такожКропивницький композитор про місцеву музику, творчі проєкти і участь в новітній рок-опері

Більше про туристичні принади Кропивницького, дивіться на відео:

Screenshot 4

Screenshot 9

Screenshot 2

Поширити:

Залишити коментар:

коментар