Важливо

«Добротвір» влаштує благодійний тур фільму «Соловей співає» на Кіровоградщині

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір» отримав дозвіл на показ стрічки «Соловей співає, доки голос має» на Кіровоградщині.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Документальний фільм про історію лінгвоциду української мови зняли за кошти волонтерів і меценатів. Стрічка не вийшла у кінопрокат на широких екранах, але підкорила українців під час презентацій у різних куточках країни.

31 січня за ініціативи і підтримки «Добротвору» і «Нової Газети» фільм безкоштовно показали у Кропивницькому. Презентував його особисто режисер Сергій Кримський. Він же дозволив благодійному фонду здійснити промоцію стрічки на Кіровоградщині.

«Ми прийшли на показ «Солов’я…» зі своїми родинами, з дітьми, бо це той фільм, який треба подивитися кожному – і дорослій усвідомленій людині, і підростаючому поколінню, – зазначив директор БФ «Добротвір» Геннадій Солдецький. – На жаль, за один раз неможливо показати стрічку усім охочим. Погодьтеся, не кожен може дозволити собі вирватися на кілька годин із району в Кропивницький. Тому режисер дозволив «Добротвору» провести кінопоказ у Кіровоградській області. Це буде потужна просвітницька акція, участь в якій може взяти кожен – ми готові приїхати у будь-який куточок Кіровоградщини. Головне, щоб там була аудиторія, для якої українська мова – не пустий звук!» – наголосив Солдецький.

Запросити благодійний фонд на кінопоказ у своє місто чи село можна за телефоном (066) 483 93 96 (Геннадій Вікторович).

Нагадаємо, фільм «Соловей співає, доки голос має» ˗ це новаторське та монументальне дослідження проблеми мовного питання в Україні. Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Також вони намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?».

Читайте також: У Кропивницькому для дітей і військових показали фільм “Соловей співає”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар