Важливо

Юні актори показали кропивничанам “Дівчину з легенди”

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

На одному подиху, за одну годину промайнуло ціле життя легендарної Марусі Чурай і вся епоха Хмельниччини на сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Учора, 12 квітня, народний художній колектив України театр-студія «Маска» (кер. Надія Фільченкова) Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості презентував кропивничанам виставу «Дівчина з легенди», створену за мотивами історичного роману Лiни Костенко «Маруся Чурай».

Переказувати сюжет сценарію, автором та постановник якого є педагог театру-студії Інна Валуйко, немає сенсу, адже в переказі він виглядатиме занадто спрощеним і не буде наповнений тими емоціями, які донесли до глядача юні актори разом зі своїми педагогами  і батьками. З перших хвилин вистави глядачі були заворожені неперевершеною акторською грою вихованців «Маски». Від проникливих монологів Марусі хотілося то радіти разом з нею, то плакати від того, що  народжена в любові і для любові, вона була зраджена і втратила всіх, кого любила. У багатьох глядачів і справді текли сльози…

Сцена театру вмить стала місцем, де сон і спогади переплітаються з реальністю, де від сміху подекуди стає моторошно, де один лише погляд розкаже всю правду, а музика і пісня заворожують своєю таємничістю. Навіть епізодичні ролі юні актори виконували так переконливо, що здавалося перед глядачем виступали професійні театрали, у яких за плечима десятки вистав. Декорації, костюми, відеоряд, гра світлотіні, музика – все це яскраво доповнювало картину, де на історичному тлі розгортаються дійсно вічні проблеми життя і смерті, любові й заздрості, кохання і зради.

Після закінчення вистави глядачі бурхливими оплесками довго дякували талановитим акторам, режисеру та педагогам студії, вітаючи їх із дебютом на сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Тож поздоровляємо колектив «Маски» з успішним виступом і бажаємо нових ідей та захопливих сценаріїв для майбутніх театральних вистав.

Галина Богомаз-Кулик, фахівець із зв’язків з громадськістю Кіровоградського обласного ЦДЮТ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар