Важливо

У Кропивницькому активісти намагаються врятувати дерево

Боротьба за зелені насадження у Кропивницькому триває. Цього разу під пильне око небайдужих містян та активістів потрапила реконструкція квартири під приміщення для аптеки «Ліки Плюс» по вулиці Короленка, 38.

Про це повідомляє “Нова газета”.

За словами кропивничанки Ольги Рєзіної, яка перша побачила порушення чинних норм законодавства, робоча бригада, котра веде будівництво за цієї адресою, 13 вересня 2016 року збільшила площу прилеглого до майбутньої аптеки тротуару.

 «Гостро поставити питання мене змусило намагання замурувати дерево, навколо якого не залишили газону. Спочатку його обклали доволі великим каменем, зверху покрили дрібним відсівом. І все йде до того, що дерево замурують впритул, до нього не буде доступу вологи. Рік-другий – і воно загине», – скаржиться Ольга Рєзіна.

Крім цього, в іншого дерева, що росте поруч, були підрізані корені, що виглядали з-під землі. Аби дізнатися законність проведення робіт, жінка звернулася зі зверненням до Кропивницького міського голови Андрія Райковича. У відповідь надійшов лист, де зазначалося, що діяльність директора мережі аптек «Ліки Плюс» гр. Баркаря О. М. є незаконною і він буде притягнений до адміністративної відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У телефонній розмові спецінспеція повідомила пані Ольгу, що вони особисто передали Баркарю постанову про стягнення штрафу. Однак це ніяким чином не вплинуло на ситуацію і територія продовжує облаштовуватися.

10 жовтня, на запрошення жінки, активісти ГО «Озеленення Кропивницький» оглянули місце і виявили знесення газону, вивезення верхнього шару землі та розширення тротуару. За цим фактом (порушення ст. 152, 153 КУ про адміністративні правопорушення, а також пунктів 7.6 та 8.12.4 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України) вони звернулися в поліцію, яка зафіксувала факт пошкодження об’єктів благоустрою. У свою чергу власник реконструкції надав поліцейським декларацію про початок будівельних робіт, за якою він має право здійснювати цю діяльність в межах самої квартири та невеликої ділянки навколо неї.

На думку активістів ГО «Озеленення Кропивницький», фактична площа забудови не відповідає містобудівним умовам, які ще у 2013 році видало управління архітектури, тому вони підготували звернення в Державну архітектурно-будівельну інспекцію з проханням перевірити цей факт.

«Архбудінспекція має важелі впливу: штрафи від 8,5 тис гривень, скасування дозволу на початок будівельних робіт, припис про відновлення елементів благоустрою, знищених незаконним будівництвом. Згідно чинного законодавства архбудінспекція при прийманні декларації на початок робіт перевіряє лише правильність її заповнення, і не перевіряє коректність данних. За це несе відповідальність забудовник, за відповідність проекту виданим містобудівним умовам – проектувальник. Інспекція може провести перевірку реагуючи на явні порушення на будівництві та на скарги. Таким чином заява «Озеленення» дала підставу почати перевірку», – зазначив активіст Максим Сінченко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У Кропивницькому активісти намагаються врятувати дерево

  1. Пока Кум сидит на площади , Баркар и будет позволять себе плевать на общество ! Только , НИЧТО НЕ ВЕЧНО ПОД ЛУНОЙ ! Когда то за каждое УНИЧТОЖЕННОЕ ЖИВОЕ ДЕРЕВО , этот ДЕЛОК ОТВЕТИТ и перед людьми, и перед Богом !

Коментарі заборонені.