Важливо

Ноги замість візка: українські лікарі-біотехнологи врятували спецпризначенця 3-го полку від інвалідності

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
Юрій Савельєв / фото peoplesproject.com

Два роки тому він практично не мав шансів на одужання. Два роки тому він фактично не мав плеча, а через потрощений хребет мав сидіти в інвалідному візку до кінця своїх днів. Два роки тому лікарі ховали очі, безпорадно розводили руками, а вогонь життя в його погляді поступово згасав.

Сьогодні він нянчить двох чудових дітей, розробляє наново складену руку і вже починає ходити на своїх двох. Юра став першим учасником проекту «Біотех-реабілітація поранених». Він отримав шанс на життя, тому що повірив. Повірив у себе. Повірив у неймовірне.

Український розвідник, Юрій Савельєв, кадровий військовий, який присвятив захисту Вітчизни майже 10 років. Останнім часом він служив за контрактом у Кропивницькому, у 3-му окремому полку спецпризначення, звідки й був направлений в зону АТО.

Влітку 2014 року у Червоному Лимані Донецької області, під час виконання бойового завдання (розвідування місць розташування блокпостів бойовиків) Юрія висадили з вертольоту у ліс. Одразу потрапив у засідку. Почалася перестрілка, унаслідок якої Юрій отримав численні поранення та втратив багато крові. Бойові побратими винесли Юрія у важкому стані з лісу та направили вертольотом до Харкова, а згодом його перевели у Київський військовий шпиталь – лише тут воїн опритомнів.

Важка травма – сильне ушкодження плечової кістки, могла призвести до втрати функцій руки та ускладнень. А через роздроблення хребта Юрій декілька місяців не міг ходити.

“Після поранення, я глянув – ніби як не в мене рука, а в сусіда… Ну впала і впала. Подивився вдруге, а моя ж кістка просто перебита! Пригорнув до себе щоб вона не теліпалася”,- згадує боєць. -“Жах був. Болі просто неймовірні. Мені перев’язки навіть робили не те що під знеболювальними, а під наркозом”.

8 місяців поспіль його возили усіма українськими шпиталями. Скрізь чув одне й те саме – ампутація. Кулею розтрощило частину кістки. Таке, казали лікарі, “зростись не зможе”.

Координатор People’s Project, Максим Рябоконь, зміг влаштувати Юрія в клініку за проектом «Біотех-реабілітація поранених». Одного з перших, його почали лікувати клітинними технологіями.

Вже через 3 місяці після основної операції Юрія лікарі констатували повне зрощення введенного клітинного матеріалу та відновлення цілісності плечової кістки.

А ще через два місяці спецпризначенець почав зводитись на ноги на милицях.

“Мої вчителі говорили: відрізати і вкоротити ти завжди зможеш. А от зберегти ти спробуй”, – говорить ортопед-травматолог клініки Іliaya  Володимир Оксимець. – “Там де кістки немає, із клітин ми вирощуюмо нову. Організм не може самостійно відновити кісткову тканину, в ньому не вистачає дільниці клітин, то й зажити нічого не може. Коли ми вносимо необхідні клітини і трансплантат, організм отримує субстрат і просто запускає фізіологічний процес відновлення”,- каже лікар.

Зараз, після успішного відновлення руки бійця, Володимир Оксимець передав «естафету» іншому лікарю – нейрохірургу Володимиру Грицику, який взявся за відновлення нервової тканини Юрія після спінальної травми. Це допоможе поставити героя на ноги, адже через сильний забій спинного мозку він досі не може ходити без опори на милиці. До речі, після перших двох паравертебральних введень клітин вже перші успіхи – у ногах Юрія підвищилась чутливість, він сам відчуває, що ноги стали значно «живіше».

Одужання “кіборга” з 3-го полку стало можливим завдяки Всеукраїнського центру волонтерів “People`s Project”, який зібрав понад 17 млн грн на лікування Юрія Савельєва.

за матеріалами “People`s Project”
Поширити:

Залишити коментар:

коментар