У Кропивницькому працюють над калькованими топонімами – Дворцова і Роднікова

Учора, 6 вересня, у міській раді Кропивницького під головуванням заступника міського голови Олександра Грабенка відбулося засідання топонімічної комісії.

Про це повідомляє сайт КМР.

Комісія погодила пропозиції громадської організації “Садове товариство “Червона Зірка” щодо найменування вулиць, які утворюються дачними ділянками. Люди планують облаштувати тут постійні місця проживання і скоро на мапі Кропивницького з’являться вулиці Колоскова і Вільхова, провулки Світанковий, Мальовничий, Струмковий, Ромашковий, Зірковий, Мармуровий, Дібровний, Медовий, Привітний та Липовий.

Члени комісії також знову повернулися до розгляду питання назви вулиці Дворцової. Вони були одностайними у тому, що з філологічної точки зору українською мовою такий топонім є покручем. А от із новою назвою думки розійшлися, тому варіанти імен центральної пішохідної вулиці Кропивницького буде напрацьовувати спеціальна комісія під орудою співголів – представників КДПУ імені В. Винниченка Світлани Ковтюх, завідувача кафедрою української мови, кандидата філологічних наук, профессора та Ірини Козир, проректора з науково – методичної роботи, кандидата історичних наук, доцента.

Не вирішеним залишилося і питання зміни назви вулиці Родникової в обласному центрі, як невдалої кальки з російської, на Джерельну. З такою пропозицією до топонімічної комісії звернувся депутат Фортечної районної ради Денис Борисов. Виявилося, що такий топонім на території селища Нового вже існує, тож для заміни назви цієї вулиці теж є час на роздуми.

Комісія розглянула і два звернення щодо облаштування пам’ятних знаків: пропозицію від ГО “Спілка інвалідів праці Інгульського рудоуправління” встановити у Кропивницькому пам’ятного знаку шахтарям Інгульської шахти ДП «СхідГЗК» та звернення керівників танцювальних колективів облансого центру щодо перенесення пам’ятного знаку «Танцювальна столиця України» в межі міста.

У першому випадку, громадській організації буде наданий вичерпний перелік документів, необхідний для порушення питання про встановлення пам’ятного знаку і після їх отримання питання буде розглянуте повторно. У другому – комісія вирішила зустрітися з ініціаторами перенесення і узгодити деталі цієї процедури

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У Кропивницькому працюють над калькованими топонімами – Дворцова і Роднікова

  1. Название улиц и их переименования не решат насущных проблем граждан. Если коммунисты строили многоэтажки , клубы , фабрики, то это их заслуга и не стоит присваивать их труд себе. Пусть построят новые жилые и культурные массивы и назовут их как захотят.Когда забываешь историю , то она имеет свойство возвращаться.

Коментарі заборонені.