Як уникнути трагедії: правила поведінки поблизу ліній електропередач

© GettyImages

Адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго» звертає увагу мешканців Кіровоградщини на необхідність дотримання правил безпеки під час перебування в охоронних зонах ліній електропередачі і на прилеглих до них територіях.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією підприємства.

«Правила охорони електричних мереж», затверджені 23 липня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 142, спрямовані на забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам, пов’язаним з ураженням електричним струмом. Дані правила є обов’язковими до застосування в процесі проектування, будівництва та експлуатації як самих електричних мереж, так і об’єктів архітектури, які знаходяться у безпосередній близькості від них. Вони також регламентують виконання робіт та інших видів діяльності в місцях проходження електромереж.

Уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються охоронні зони у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, що обмежені вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань, котра визначається класом напруги ліній:

 • для повітряних ліній напругою до 1 кВ ця відстань становить 2 метри,
 • для ПЛ до 20 кВ – 10 метрів,
 • для ПЛ-35 кВ – 15 метрів,
 • для ПЛ-110 кВ – 20 метрів,
 • для ПЛ-150/220 кВ – 25 метрів,
 • для ПЛ-330 кВ – 30 метрів,
 • для ПЛ-750 кВ – 40 метрів.

Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки у безпосередній близькості від об’єктів електричних мереж, ЗОБОВ’ЯЗАНІ вживати належних заходів для збереження вказаних об’єктів!

В охоронних зонах ліній електропередачі:

 • суворо забороняється розпалювати вогнища, спалювати стерню та пожнивні рештки;
 • для отримання необхідних рекомендацій щодо безпечної роботи сільськогосподарської техніки своєчасно попереджати власника ЛЕП про початок робіт;
 • має бути забезпечений посилений контроль за дотриманням правил пожежної безпеки;
 • забороняється влаштовувати звалища.

Питання дотримання згаданих правил набуває особливої актуальності під час оранки, посівної кампанії, коли використовується сільськогосподарська техніка, висота якої може сягати більше 4,5 метрів.

З урахуванням можливих різноманітних надбудов, висувних та підйомних пристосувань – їх висота може збільшитись ще на декілька метрів. Роботи з застосуванням такої техніки повинні виконуватись в межах охоронних зон ЛЕП виключно з письмової згоди та в присутності представника енергопідприємства, у власності якого перебувають дані мережі.

Окрім того, переїзди з одного місця проведення сільгоспробіт на інше під проводами діючої повітряної ЛЕП необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів, тобто ближче до опори.
Нагадуємо, що нормована відстань від землі до проводів повітряних ліній електропередавання в місці найбільшого їх провисання в ненаселеній місцевості становить 6 метрів.

ПрАТ «Кіровоградобленерго» наголошує, що нехтування «Правилами охорони електричних мереж» під час проведення польових робіт створює підґрунтя для виникнення аварійних ситуацій, наслідком яких може бути ураження електричним струмом, як працівників сільгосппідприємств, так і сторонніх осіб, пошкодження техніки, довготривале знеструмлення цілих населених пунктів.

Нагадуємо, що за порушення вимог вищезгаданих правил законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

З приводу перемовин та повідомлень, звертатися за адресою:

25013, м. Кропивницький,
вул. Андріївська 84, кабінет 208, 212. Контактні тел. 35-73-03, 35-73-13.
Адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар