У Кропивницькому волонтерські організації області влаштували прес-ланч, щоб ближче познайомити громадськість зі стравами, виготовленими за власними рецептурами і для підтримки воїнів на фронті.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Дегустація проходила у кнайпі «Бамбетель» за підтримки КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини у проєкті “Волонтерський крафт.
«З початку повномасштабного вторгнення волонтерська продукція спрямовувалася виключно до наших захисників і захисниць. Після проведених виставок-ярмарків “Волонтерських крафт” ми бачимо, що волонтерські вироби популярні серед мирних жителів, отже, можуть сприяти відновленню економіки громад. Саме тому ми адвокатуємо впровадження інструменту “соціальне підприємництво” на Кіровоградщині», – розповіла голова асоціації Алла Волошина.
Голова асоціації додає, що їхня функція об’єднавча, навчальна, захисна.
«Ми об’єднуюча організація. Наша функція – всіх зібрати, щоб люди ділилися досвідом, рецептами. Допомагаємо залучати фінансування через конкурси мінігрантів, організовуємо різноманітні заходи як можливість волонтерам поспілкуватися, поділитися проблемами, а також шляхами їхніх вирішень. Для волонтерів ми постійно проводимо навчання на різні теми, намагаємося допомагати в їхній роботі. Прагнемо поєднати приємне з корисним, як сьогоднішня зустріч. Виграють у цьому всі».
Як вдалий приклад соціального підприємництва Алла Волошина назвала Громадську організацію «Волонтерра» з Помічної, котра поставляє свої чаї навіть у Фінляндію, і 100 відсотків виторгу спрямовує на соціальні проблеми і на допомогу військовим.
Оксана Кириченко, очільниця згаданої організації, розповіла, що виготовляти чаї їм допомагала знайома фармацевтка, за якість відповідають, адже п’ють їх самі.
«Стимулюючий, жарознижуючий, від кашлю, заспокійливий… Які тільки чаї ми не збирали! Вони справді дієві, це зрозуміли навіть за кордоном. Кожна пачка коштує по 7 євро. Всі кошти , які отримуємо від продажу, йдуть на підтримку ЗСУ. Багатьох забезпечуємо. Допомогу надаємо адресно. Крім того, печемо різні смаколики, сушимо борщі, супи, ліпимо вареники, смажимо налисники. Дехто вже 10 років цим займається, від початку АТО. Є дівчатка поважного віку, за 70. Вони щодня йдуть у волонтерський центр як на роботу», – розповіла голова ГО.
Саме борщ від «Волонтерри» куштували гості кнайпи. Відразу і не скажеш, що він із сухих інгредієнтів. Смачно, поживно, не відрізнити від домашнього.
Про тонкощі приготування сухих борщів і супів розповіла Олена Ясинська.
«У борщі є всі традиційні інгредієнти. Якщо варити його в польових умовах, можливо, і не дуже гарний колір виходить, та ми придумали додавати сухі вершки, це і смачно, і поживніше. Хлопці самі замовляють борщі. Треба, значить, треба. Робимо до борщу тушонку. На етикетці так і пишемо – бажано додати тушонку. Був випадок, до нас зайшла матір військовослужбовця і розповіла про те, як її син с товаришами потрапили під ворожий обстріл і втратили все, крім того, що було в наплічниках. В одного з побратимів був наш сухий борщ, і хлопці два дні на ньому жили, і так протрималися».
Продукти волонтерам в основному приносять люди, надають спонсорську допомогу фермери, сушилки теж місцеві позносили. Помічнянські борщі, супи з грибами, вітамінні набори з фруктів, чорносливу та горіхів користуються неабияким попитом серед покупців ярмарків волонтерського крафту.
Наталя Луценко з Приютівської громади започаткувала проєкт «Мандрівна перукарня». Працює за двома напрямками. Є стаціонарна перукарня, а також виїжджає в різні села своєї громади, де надаємо активістам, волонтерам і пенсіонерам перукарські послуги за 50 грн. Проєкт розрахований на сім місяців, але завдяки закупленому перукарському обладнанню волонтерка переконана, що перукарня працюватиме і в подальшому.
Ірина Крочак, директорка Благодійного фонду «Вузлик» з Великої Виски, започаткувала волонтерський рух для допомоги нашим військовим. Спеціалізується на виготовленні каш тривалого терміну зберігання, також випікають печиво, пиріжки, хліб – все домашнє, за старовинними рецептами. Гостям вдалося скуштувати майже все, і можу підтвердити, це дійсно неймовірно смачно. Організовані ярмарки дали змогу дівчатам заробляти кошти, на які купують на фронт необхідне військовим спорядження.
Організація «Сучасна жінка» з Помічної відкриває першу в Помічній крамничку волонтерської продукції, де будуть продаватися ексклюзивні вироби, створені руками місцевих майстринь. Саме через свою творчість дівчата допомагатимуть Збройним силам України і наближатимуть Перемогу.
Яна Пшеніцина, директорка Благодійного фонду «Полк Святослава Хороброго», розповіла про плани відкрити центр «Простір хоробрих».
«Ми вирішили, для того, щоб краще донатили, треба впроваджувати якийсь вид підприємництва. Наразі ми готуємо до відкриття соціальну кав’ярню і крамничку в приміщенні БК ім. Компанійця, там же буде соціальний простір для роботи з сім’ями ветеранів, родин загиблих і зниклих безвісти. Окремо буде зона для психологічної допомоги жінкам та дітям. Оренду дитячої кімнати, до речі, оплачує вдова загиблого Героя Валентина Пастухова», – зазначила волонтерка.
Нагадаємо, Волонтерський крафт стане частиною експозиції про війну в краєзнавчому музеї Кропивницького
Читайте також: Кропивницька ініціатива “Волонтерський крафт” у списку 50 найкращих історій